Україна заповнила "зимовим" газом свої ПСГ вже більш ніж наполовину

Поділитися
Україна заповнила "зимовим" газом свої ПСГ вже більш ніж наполовину Українські ПСГ заповнені газом більш ніж на 50%
Запаси газу в сховищах перевищили 50% обсягу.

Запаси газу в підземних сховищах (ПСГ) України вже досягли половини (50%) від максимально можливого обсягу, і склали понад 15,5 млрд куб. м газу, повідомила компанія "Укртрансгаз", оператор української ГТС.

Про це свідчать дані асоціації європейських операторів газосховищ (GSE) за станом на 26 вересня.

З початку місяця, станом на 26 вересня, в підземні сховища було закачано 1,031 млрд куб. м газу. Минулого місяця (серпня) ПСГ були поповнені на 1,503 млрд. куб. м газу. Всього в 2015 році в українські газосховища було закачано 8 млрд куб. м природного газу.

За станом на сьогоднішній ранок добовий режим закачування становить 39,3 млн куб. м.

Україна почала відбір газу з ПСГ в опалювальний сезон 2014/2015 років з 20 жовтня 2014 року при наявності запасів в обсязі 16,7 млрд куб. м газу, а завершила його 10 квітня 2015 року з запасами 7,6 млрд куб. м.

Україна має 13 підземних сховищ газу (одне знаходиться на території анексованого Росією Криму). Загальна потужність 12 ПСГ становить майже 31 млрд куб. м.

Раніше повідомлялося, що Україна, Росія та Єврокомісія підписали угоду щодо "зимового пакету" з постачання газу.

Згідно парафованої угоди, Україна закупить 2 мільярди кубів газу у "Газпрому" для закачування в підземні газові сховища, а Москва повинна знизити ціну на газ для України на два квартали до рівня сусідніх країнах ЄС.

Разом з тим, Алла Єрьоменко у статті "Зимовий" пакет-2015–2016: торг доречний для DT.UA відмічає, що цей газ потрібен не так для потреб України, як для підтримки "великого" транзиту російського газу в Європу компанією "Укртрансгаз". Необхідно закупити ще мінімум 4,5, а краще 7–8 млрд кубометрів, на що "Нафтогазу" потрібен мінімум 1,5 млрд доларів.

Тож, за великим рахунком, цей резервний запас газу в українських ПСГ потрібний насамперед "Газпрому" і європейським покупцям. Але ні ті, ні інші не квапляться його оплатити. Хоча ще в березні "Нафтогаз України" запропонував європейцям спільно формувати запас газу на майбутній осінньо-зимовий сезон 2015–2016 рр.

Алла Єрьоменко також зазначає, що Європейський банк реконструкції і розвитку та інші кредитори виділять Україні гроші тільки на закупівлю газу "Нафтогазом" у євротрейдерів або у єврохабах. На даний момент, у ЄС зараз достатньо газу, так що вони раді будуть продати його Україні, якій належить потім розраховуватися з кредиторами.

Що стосується Росії, то за її словами, РФ втрачає частину євроенергоринку і тому готова навіть демпінгувати, щоб її купували газ у неї, а не на біржах або по реверсу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі