Україна "забула" про вкрадені Росією "Чорноморнафтогаз" та "вишки Бойка"

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Україна "забула" про "Чорноморнафтогаз"
Складається враження, що українську владу абсолютно не цікавить доля шельфових родовищ на власному континентальному шельфі Чорного моря.

Нещодавно опубліковані дані консолідованої фінансової звітності НАК "Нафтогаз України" за 2011-2013 рр .. підтвердили те, в чому ніхто й не сумнівався, - Україна "забула" про своє на 100% державне АТ "Чорноморнафтогаз". Про це в статті DT.UA пише Ігор Маскалевич.

Він нагадує, що рік тому уряд голосно обіцяв, що звернеться до Стокгольмського суду щодо захоплення "Чорноморнафтогазу". Однак Україна не особливо намагається повернути вкрадені після анексії Криму Росією родовища газу на шельфі Чорного моря і самі "вишки Бойка".

"За минулий рік після "віджиму" як самого "Чорноморнафтогазу", так і родовищ у Чорному та Азовському морях Україна так і не спромоглася толком подати позов", - зазначає Маскалевич.

"Справа обмежилася тільки напіванекдотичними зверненнями наших органів у... кримські ж суди. Ну і юридичним переведенням "Чорноморнафтогазу" в Київ" - пише він.

Тим часом нещодавно на континентальному шельфі (в сотні кілометрів від одеського узбережжя, до самого Криму відстань у півтора рази більше) поновилися бурові роботи, що не викликало жодної реакції з боку Києва.

Як зазначає автор, у 2015 році програмою "Чорноморнафтогазу" передбачено отримати з Одеського родовища 1,2 млрд куб. м газу, ведучи роботу на двох блок-кондукторах. Працюватимуть куплені майже з подвійною переплатою "вишки Бойка". Нагадаємо, одну з них в повідомленні "нових кримчан" назвали... "УКРАЇНА".

При цьому Маскалевич звертає увагу, що у лютому-березні минулого року "вишки" можна було, як мінімум, спробувати утримати: "Два тижні вишки були без реального контролю окупантів. В гіршому випадку була б кулачна бійка. Але ніхто навіть не сіпнувся".

"Може, владу України втішило те, що нам в грудні з барського плеча повернули невелике Стрілецьке родовище в Азовському морі? Цікаво, але, за версією кримської влади, все сталося чи не з банкетом: "Ми цивілізовано оформили передачу цього об'єкта українській стороні, вони завели туди своїх фахівців, що експлуатують дане родовище і постачають газ в Генічеськ".

Ми вже визнали не лише "Кримський федеральний округ Росії", але і новостворену структуру на базі "Чорноморнафтогазу"?!" - пише автор.

Поки Київ не діє, в самому Криму виникають скандали: при "реорганізації" місцеві чиновники розпихали по кишенях пристойну кількість активів. Приміром, за даними окупаційної влади, компанія втратила два судна, які незаконно продані за кордон. Кудись зникли корабель забезпечення "Атрек" і краново-монтажне судно "Титан-2". Вважається, що вони працюють десь в Латинській Америці.

"Цікаво, де? І під чиїм прапором? І що конкретно робить Україна (доповідні записки не беруться до уваги), щоб їх повернути?" - запитує автор статті.

Докладніше читайте в статті Ігоря Маскалевича "Чорноморнафтогаз": наказано забути? в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі