Україна стала основним постачальником м'якої пшениці в Євросоюз - Економіка - dt.ua

Україна витіснила Росію з пшеничного трону – Rzeczpospolita

4 вересня, 2019, 14:01 Роздрукувати

Україна стала найбільшим постачальником пшениці на ринок ЄС, поваливши торішнього лідера - Росії.

© newsdaily.org.ua

За станом на кінець серпня Україна збільшила експорт пшениці в країни ЄС більш ніж у шість разів у річному обчисленні. У той час як в 2018 році Україна продала 29,7 тисяч тонн в ЄС, в цьому році цей показник становив 188,8 тисяч тонн. За той же період імпорт пшениці з Росії в ЄС впав до 42,4 тис. тонн, що становить менше 10 відсотків ринку. У минулому році Росія поставляла найбільше пшениці в країни Співтовариства, що дало їй 32 відсотка ринку, пише польська Rzeczpospolita.

Автор зазначає, що результати такого значного скорочення російського експорту зерна можуть бути відображені в ситуації, яка в даний час відбувається з Калінінградською областю, що межує з Польщею. Там фермери побоюються, що їм ніде зберігати пшеницю, яку вони не можуть експортувати. Усі можливі склади вже повні зерна. "Зерно лежить під відкритим небом, що призводить до втрати якості і створює фінансові проблеми для сільгоспвиробників", - сказала російській газеті РБК Олена Зайцева з Калінінградського зернового клубу, яка об'єднує 60 найбільших виробників зерна з регіону. Ситуація ускладнюється тим, що урожай пшениці в цьому році був рекордним в Калінінградській області.

За станом на 26 серпня Росія зібрала 430 тисяч тонн зерна при тому, що для внутрішнього норця необхідно 350 тисяч тонн. Ще залишилося зібрати 50% ярої пшениці. За сім місяців порти Калінінградській області завантажили 348,6 тисяч тонн зерна на судна. Це 59 відсотків менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Причиною погіршення ситуації в Калінінградській області є відмова закуповувати зерно на експорт найбільшим трейдером в регіоні - компанією Sodróżestwo (на неї припадає 90% експорту зерна з області). Вона, в свою чергу, робить це не з власної волі. Російська сільськогосподарська інспекція - Россільгоспнагляд- заборонила закуповувати пшеницю з Калінінграда через забруднення зерна грибком.

На думку російських інспекторів, якість калінінградській пшениці не відповідає вимогам якості країн-імпортерів російського зерна. У минулому році Калінінград найбільше експортував на ринки Мексики (42 відсотки), Африки (22 відсотки) і Європи. Частка області у всьому російському експорті невелика - 3,1 відсотка, але аналогічні проблеми з експортом можуть виникнути і в інших російських регіонах.

З жовтня 2018 року сільськогосподарська інспекція посилила контроль якості російського зерна, призначеного для транспортування в найбільші зерносховища Росії - Краснодарський край і Ростовську область.

Читайте також: Україна компенсує скорочення попиту на пшеницю в Індії поставками в Індонезію - Bloomberg

Нагадаємо, що за результатами 2018-2019 маркетингового року Україна експортувала рекордні 50,4 мільйони тонн зернових,зернобобових і борошна, що на 10,5 мільйонів тонн більше, ніж у 2017-2018 маркетинговому році.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >