Україна належить до групи країн, у яких видатки на навчання одного учня становлять менше $ 50 тисяч на рік - Економіка - dt.ua

Україна увійшла до групи країн, що заощаджують на навчанні молоді

3 грудня, 11:30 Роздрукувати

Країни, які витрачають на навчання одного учня менше $ 50 тисяч на рік, зазвичай не можуть похвалитися високою успішністю школярів і студентів.

Навчання одного учня коштує близько $ 27 тисяч на рік © Василь Артюшенко, DT.UA

Україна витрачає на навчання одного учня віком від 6 до 15 років близько $ 27  тисяч на рік, що менше за аналогічні витрати країн Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) і референтних країн, йдеться у національному звіті за результатами авторитетного міжнародного дослідження якості освіти PISA-2018.

Цей чинник можна вважати тим, що частково зумовлює нижчі показники успішності українських школярів у читанні, математиці та природничих науках, вважають експерти.

Загалом за витратами на одного учня чи студента Україна належить до групи країн, у яких ці видатки становлять менше $ 50 тисяч доларів. Як свідчать дані дослідження, витрати, нижчі за цю суму, негативно позначаються на успішності учнів.

Зазначимо, до витрат на навчання належить все, що стосується підготовки учнів: заробітна плата педагогічних і допоміжних працівників закладів освіти, кошти на обслуговування будинків та інфраструктури, експлуатаційні витрати й витрати на навчальні матеріали тощо.

Читайте також: Дівчата краще читають, а хлопці краще знають математику – дослідження PISA

Нагадаємо, минулого року українські школярі вперше взяли участь у міжнародному дослідженні PISA, яка має на меті порівняти освітні системи понад 80 країн. У ньому взяли участь лише 15-річні підлітки, тобто ті, хто народився у 2002 році, загалом майже 4 млн українських учнів.

Тести для дослідження розробляє Організація економічного співробітництва та розвитку, дослідження PISA (Program for International Student Assessment) охоплюють три галузі: читання, природнича і математична. За результатами дослідження кожна країна готує Національний звіт, на їх основі готується Міжнародний звіт. 

Докладніше про дослідження та участь у ньому українських школярів читайте у матеріалі Оксани Онищенко "Українських школярів порівняють з однолітками з інших країн" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Останній Перший Популярні Усього коментарів: 1
Випуск №47, 7 грудня-13 грудня Архів номерів | Зміст номеру < >