Україна тимчасово використає $ 200 млн кредиту від Німеччини на закупівлю газу

Поділитися
Україна тимчасово використає $ 200 млн кредиту від Німеччини на закупівлю газу © Андрій Товстиженко, DT.UA
Отримані від німецького банку KfW гроші будуть лежати на депозиті в українському держбанку, який на цю ж суму видасть цільовий кредит "Нафтогазу".

Міністерство фінансів України за погодженням з урядом Німеччини розмістило $ 200 млн кредиту, наданого німецьким держбанком KfW, на депозитному рахунку державного "Укргазбанку" під 5% річних на термін до 1 грудня 2015 року, що повинно допомогти НАК "Нафтогаз України" у закупівлі газу.

"Уряд Німеччини запропонував, щоб частина коштів за позикою KfW була використана для внесення додаткової валютної ліквідності в банківську систему. Це, в свою чергу, допоможе залучити "Нафтогазу України" необхідні кредитні ресурси в українських банках на покриття тимчасового касового розриву, викликаного потребою в закупівлі газу", - йдеться в повідомленні Мінфіну.

Мінфін підкреслює, що ця операція дозволить "Нафтогазу України" впевнено профінансувати програму закачування газу в підземні сховища в останні тижні перед початком опалювального сезону.

Фінансове відомство зазначає, що ця операція була першою його депозитною операцією в цьому році.

Кредит німецького банку KfW був наданий уряду України на початку вересня, його размещениее погоджено з урядом Німеччини і KfW.

У відповідності з рішенням Кабінету міністрів від 19 січня 2011 року, для залучення депозиту уряду банк повинен утримувати облігації внутрішніх державних позик, балансова вартість яких перевищує 120% депозиту протягом усього часу розміщення бюджетних коштів, а також здійснити продаж таких облігацій для забезпечення виконання зобов'язань за договором.

Як повідомлялося, директор з розвитку бізнесу НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко 22 вересня повідомив, що держхолдинг веде переговори з українськими державними банками про залучення $ 500 млн кредитних коштів під закупівлю російського газу. За його словами, мова йшла про "Ощадбанку", "Укргазбанку" і "Укрексімбанку".

"Вони можуть отримувати ці гроші з різних джерел... Держава теоретично може розмістити гроші на депозиті, але це ми не коментуємо, це краще до Мінфіну", - зазначив Вітренко.

Він уточнив, що цих коштів вистачить на покупку понад 2 млрд куб. м газу.

Під час тристоронніх газових переговорів з ЄС і РФ 25 вересня стало відомо, що "Нафтогаз України" вже накопичив $ 500 млн.

Парафований "зимовий пакет" передбачає, що Україна направить $ 500 млн на закупівлю 2 млрд кубів газу безпосередньо у "Газпрому" для закачування в підземні газові сховища (ПСГ). У свою чергу Москва знизить ціну на газ для України на два квартали до рівня сусідніх європейських країн (причому, ціна не може бути нижчою, ніж на європейському ринку - щоб Україна купувала газ напряму, а не через реверс).

Як раніше пояснював глава Міненерго Володимир Демчишин, на сьогодні не рахунку "Нафтогазу" є $ 500 млн, які вдалося зібрати за рахунок власних резервів.

У цілому пакет фінансування "Нафтогазу" для закупівлі "зимового" газу становить $ 1,3 млрд. Більше половини цих коштів - кредити, які Україні доведеться взяти ($ 300 у ЄБРР $ 500 у Світового банку), щоб зняти "стурбованості" ЄС і РФ про стабільності транзиту газу взимку.

У статті ZN.UA "Зимовий" пакет-2015–2016: торг доречний" оглядач Алла Єрьоменко зазначає, що цей газ потрібен не стільки для потреб України, скільки для підтримки "великого" транзиту російського газу в Європу компанією "Укртрансгаз". На закупівлю необхідного обєму газу "Нафтогазу" потрібно мінімум $ 1,5 млрд.

За великим рахунком, цей резервний запас газу в українських ПСГ потрібен, перш за все, "Газпрому" і покупцям з Європи. Але ні ті, ні інші не поспішають його оплатити. Хоча ще в березні "Нафтогаз України" запропонував європейцям спільно формувати запас газу на майбутній осінньо-зимовий сезон 2015-2016 рр ..

Україні гроші виділяти європейські кредитори. Кошти підуть на закупівлю газу "Нафтогазом" тільки у эвротрейдерыв або на эврохабах. На даний момент, у ЄС зараз достатньо газу, так що вони раді будуть продати його Україні, якій доведеться потім розраховуватися з кредиторами.

Що стосується Росії, то за її словами, "Газпром" втрачає частину евроэнергорынка і тому готовий навіть демпінгувати, щоб його купували газ у нього, а не на біржах або по реверсу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі