Україна посіла останнє місце в рейтингу економічно вільних країн Європи

Поділитися
Україна посіла останнє місце в рейтингу економічно вільних країн Європи Незважаючи на останнє місце, позитивні зрушення в української економіки є © bashta / Depositphotos
Задля залучення інвесторів владі необхідно продовжити боротьбу з корупцією в країні, вважають експерти.

Україна посіла останнє, 44 місце в Європі і 150-е зі 186 країн світу в рейтингу економічних свобод, складеному американським аналітичним центром Heritage Foundation.

Наша країна набрала 51,9 пункта зі 100. При цьому, за даними центру, за рік показник України зріс на 3,8 пункта, відобразивши тим самим поліпшення восьми із 12 економічних показників.

При цьому найбільш істотних поліпшень Україна домоглася у сферах монетарної та інвестиційної політики.

Аналітики центру відзначають важливість проведених в країні реформ, але наголошують на необхідність посилення боротьби з корупцією, розвитку ринків капіталу, приватизації державних підприємств і поліпшенні законодавства у сфері верховенства права. "Громадський інтерес до західних реформ зменшився, у той самий час економічна стагнація триває", - зазначають експерти.

При складанні рейтингу аналітики оцінювали 12 економічних показників (від права власності до фінансової свободи). По трьох із них Україна за рік погіршила позиції. Так, погіршення зафіксовані у сферах свободи торгівлі, права власності та цілісності управління.

У загальносвітовому рейтингу наша країна знаходиться у четвертій категорії – "Переважно невільна економіка" (59,9-50 пунктів економічної свободи). Усі 186 держав у рейтингу розбиті на п'ять категорій: вільна економіка, переважно вільна, помірно вільна, переважно невільна і депресивна.

Лідерами рейтингу у цьому році стали Гонконг (90,2 пункта свободи економіки), Сінгапур (88,8), Нова Зеландія (84,2), Швейцарія (81,7), Австралія (80,9) та Ірландія (80,4).

Нагадаємо, раніше Україна посіла 80 місце в рейтингу кращих країн для ведення бізнесу, складеному журналом Forbes.

До нього увійшли 153 країни, які оцінювали за 15 критеріями. Під час оцінювання Forbes використовував доповіді Freedom House, Heritage Foundation, Property Rights Alliance, ООН, Transparency International, Світового банку, Aon, Marsh & McLennan і Всесвітнього економічного форуму.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі