Україна посідає друге місце у Європі за покладами природного газу

Поділитися
Україна посідає друге місце у Європі за покладами природного газу Невідомо чому Україна залежить від зовнішніх постачальників, маючи свої поклади © Укргазвидобування / Facebook
Чому Україна не користується власними можливостями, ніхто відповісти на це питання не може. Або й не хоче.

Багаторічні битви за газ якось відправили в тінь відомості про те, що Україна має власні поклади газу, які уповні можуть покрити її потреби. Але мати поклади і розробляти їх - то велика різниця.

За останніми оцінками оцінками BP Statistical Review of World Energy, Україна має 1.1 трлн кубометрів запасів газу. Хоча ще нещодавно НАК Нафтогаз та Міненерго давали статистику на рівні 0.6 трлн кубометрів. Причина: обсяги розвідувального буріння зростають і методологія оцінки запасів родовищ удосконалюється.

Це мало чи багато? Якщо порівнювати з країнами, які володіють найбільшими покладами газу в світі – Іраном, Туркменістаном чи Катаром, – це мало. Однак серед країн Європи ми посідаємо друге місце – більше газу тільки в Норвегії.

За оцінками НАК Нафтогаз (НАК включає лише дані по своїм компаніям без урахування приватних видобувників) чи Міненерго, запасів в Україні менше – 0.6 трлн кубометрів. Приблизно таку цифру наведено в BP Statistical Review of World Energy ще 1997 року – 0.7 трлн кубометрів. Різниця в цифрах пояснюється різними методиками оцінки. Проте річ не лише в цьому. Обсяги розвідувального буріння зростають і методологія оцінки запасів родовищ удосконалюється. Тому переоцінка запасів газу – постійний процес для всіх країн. 1997 року вважали, що в США є 4.5 трлн кубометрів, – тепер 8.7 трлн. Запаси Ірану тоді оцінювали на рівні 22.7 трлн, тепер – 33.2 трлн.

Утім, ці дані загалом яскраво свідчать, що Європа залежить від зовнішніх постачальників газу. І потреби цього ринку потенційно може покривати будь-яка країна, що має достатньо покладів.

Але це не пояснює, чому Україна, маючи непогані запаси, залежить від імпортного газу, і вартість його, особливо для населення. постійно зростає.

Раніше глава "Нафтогазу" Андрій Коболєв заявив, що ціни на газ до кінця року не знижуватимуться, оскільки це призведе до зриву кредитних програм. За його словами, діюча програма розрахована на півтора року, і парламентські вибори не можуть надати можливостей для зниження цін на газ.

27 лютого прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що після реформи Держслужби геології і надр буде запущено ряд аукціонів на продаж спеціальних дозволів на видобування газу і нафти, після яких український ринок заполонить видобутий газ, а формула підрахунку тарифів зміниться. Таким чином, вже до 2023 року Україна почне відмовлятися від закупівель газу за кордоном, а побутові споживачі в Україні зможуть розраховувати на істотне здешевлення газу.

Крім того, раніше прем'єр Володимир Гройсман заявив, що уряд може знизити ціну на газ для населення в 2 або в 4 рази при умові, якщо це не буде суперечити міжнародним домовленостям України з Міжнародним валютним фондом і ЄС.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі