Україна підписала з Росією протокол про квоти вилову риби в Азовському морі

Поділитися
Україна підписала з Росією протокол про квоти вилову риби в Азовському морі Рибальство - один з важливих видів діяльності в Приазов'ї © pixabay.com
Держрибагентство України відправило протокол про розподіл квот вилову риби в Азовському морі по дипломатичних каналах.

Голова Держрибагентства України Ярослав Бєлов повідомив про підписання протоколу про розподіл квот вилову риби в Азовському морі. Повідомлення про це 27 лютого опублікувала на сайті відомства прес-служба Держрибагентства.

На думку відомства, відсутність протоколу спільної українсько-російської Комісії з питань рибальства в Азовському морі могло надати силовим структурам РФ можливість посилити тиск на українських рибалок і забезпечити російську сторону правомірними підставами для затримання риболовних суден України в Азовському морі. Таким чином РФ могла б отримати додатковий важіль для загострення соціальної напруженості у важливому для України регіоні, де рибальство є одним з основних видів діяльності. Також це дало б Російській Федерації підстави стверджувати, що Україна не виконує взятих на себе зобов'язань за міжнародними договорами.

"Після тривалих консультацій було вирішено направити протокол для підпису російській стороні для того, щоб українські рибалки змогли й надалі здійснювати вилов водних біоресурсів в Азовському морі в рамках правового поля. Протокол надає ряд переваг Україні. Одна з них – розподіл квоти вилову бичка в обсязі 9 тис. тонн для України і 6 тис. тонн для РФ... Протокол переданий за дипломатичними каналами", – повідомив голова Держрибагентства Ярослав Бєлов.

Крім того, протоколом обговорено питання передачі затриманих рибалок тій стороні, громадянству якої вони належать. Це має сприяти збільшенню рівня безпеки українських рибалок в ході здійснення ними господарської діяльності, повідомив Бєлов.

12 грудня Державне агентство рибного господарства України повідомило, що українські рибалки не зможуть займатися промислом в Азовському морі без підписання протоколу українсько-російської комісії про розподіл квот на вилов риби.

В 2018 році Україна в Азовському морі виловила 21,3 тис. тонн водних біоресурсів. Промисел в Азовському морі здійснювали 90 українських суб'єктів господарювання, які залучали до рибальської діяльності більш 3670 людей та експлуатували на промислі 811 плавзасобів. Орієнтовно така ж чисельність працівників у минулому році здійснювала переробку водних біоресурсів, виловлених в Азовському морі.

Раніше російська Рада Федерації заявила, що Росія здатна "за хвилини" заблокувати вхід в Азовське море, намертво перекривши його для будь-яких судів, крім російських.

Детальніше про позицію Європарламенту щодо порушення Росією міжнародного права читайте в матеріалі Тараса Качки "Серйозний погляд на Азов з Європейського парламенту" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі