Новини економіки - Україна остаточно програла апеляцію JKX Oil&Gas Коломойського - Економіка - dt.ua

Україна остаточно програла апеляцію JKX Oil&Gas Коломойського

6 листопада, 2017, 14:41 Роздрукувати

Виник судовий прецедент для виплати Україною відшкодувань компаніям, які сплачують ренту на видобуток газу.

© gazprom.ru

Україна програла в Лондоні апеляцію JKX Oil & GasВисокий суд Лондона відхилив апеляцію Міністерства юстиції на рішення міжнародного арбітражу від 6 лютого 2017 р., і тим самим зобов'язав Україну відшкодувати компанії JKX Oil&Gas (Великобританія) 11,8 млн дол. збитків.

Таким чином, виник судовий прецедент, за яким у компаній, які сплачують ренту на видобуток газу, у разі якщо вони будуть посилатися на умови Енергетичної хартії та угоди про захист інвестицій між Україною і Великобританією та Нідерландами, є шанси виграти в України відшкодування, на їхню думку, істотною переплати ренти. Про це у своїй статті для DT.UA пишуть Алла Єрьоменко і Геннадій Кобаль.

Оскільки JKX Oil & Gas plc поки що не отримали повного остаточного рішення Високого суду Лондона, в компанії утримуються від коментарів щодо ситуації. Водночас заявляють: щойно компанія отримає це рішення, то негайно озвучить офіційну позицію.

Читайте також: Газова рента — розподіл з віджиманням

Нагадаємо, що в лютому 2015 року нафтогазова компанія JKX Oil & Gas Plc ініціювала арбітражний розгляд проти України.

Акціонерами JKX Oil & Gas є: Eclairs Group Limited — 27,47% (Коломойський і Боголюбов), Proxima Capital Group — 19,92%, Neptune Invest & Finance Corp. — 12,51%, Glengary Overses Ltd — 11,42%, Interneft Ltd — 6,6%.

СП "Полтавська газонафтова компанія" (ПГНК) входить до структури компанії JKX Oil & Gas, яка веде розвідку й видобуток вуглеводнів в Україні, РФ, Угорщині та Словаччині.

ПГНК володіє ліцензіями на експлуатацію Ігнатівського, Молчанівського, Руденківського й Ново-Миколаївського родовищ загальною площею 127 кв. км, які утворюють Ново-Миколаївський комплекс. А також ліцензією на експлуатацію Єлизаветівського родовища площею 104,7 кв. км. Крім того, ПГНК має ліцензію на геологічне вивчення Заплавського родовища загальною площею розвідувальних робіт 197,5 кв. км (у межах Ново-Миколаївського комплексу). Усі родовища ПГНК розташовані в Полтавській області.

Більш детально про судовий розгляд читайте в матеріалі Алли Єрьоменко і Геннадія Кобаль, директора ExPro Consulting "Мін'юст програв(ся)" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >