Україна не згодна з низкою пропозицій комітету кредиторів

Поділитися
Україна не згодна з низкою пропозицій комітету кредиторів Україна має намір домогтися від кредиторів згоди на списання частини держборгу © Андрій Товстиженко, DT.UA
Переговори з кредиторами пройдуть у квітні і травні.

Ряд принципів реструктуризації зовнішнього боргу, запропонованих Україні комітетом кредиторів, які сукупно володіють зобов'язаннями країни на $ 10 млрд, не влаштовують українську сторону, говориться в презентації Мінфіну для кредиторів, оприлюдненій на зустрічі у Вашингтоні в ніч на суботу.

"Радники цього комітету передали українській стороні документ, що описує деякі принципи реструктуризації. Україна не згодна на деякі з цих принципів", - наголошується в документі.

Згідно з документом, в даний час консультації з зазначеним комітетом ведуться на рівні радників. Мінфін уточнює, що комітет з п'яти кредиторів залучив в якості радників компанії Blackstone and Weil Gotshal.

"Переговори з кредиторами пройдуть у квітні і травні. Переговори будуть спрямовані на досягнення цілей МВФ: для суверенних зобов'язань і зобов'язань з держгарантією - цілей 1-3, для державних компаній - тільки цілі 1", - наголошується в презентації.

Згідно з програмою з МВФ, угоди щодо зміни умов запозичень повинні забезпечити виконання Україною трьох цілей: 1-ша - економія на зовнішніх платежах за боргами держави і гарантованих державою і суб'єктів держсектора на суму приблизно $ 15,3 млрд за період реалізації програми МВФ; 2-ий - забезпечення до 2020 року співвідношення державний борг/ВВП на рівні не вище 71% ВВП; 3-ая - підтримання загальних потреб у фінансуванні державного бюджету за борговими операціями в середньому на рівні 10% ВВП (максимум 12% ВВП на рік) у 2019-2025 рр.

Як повідомлялося, після затвердження МВФ нової чотирирічної програми розширеного фінансування для України на $ 17,5 млрд Мінфін з 13 березня розпочав консультації з кредиторами про реструктуризацію зовнішнього боргу. Уряд також включило в реструктуризацію єврооблігації Києва, державних Ощадбанку та Укрексімбанку, "Укрзалізниці", проте зазначені позичальники будуть вести консультації з кредиторами щодо умов реструктуризації їх позик як окремі юридичні особи.

У той же час найбільші власники українських паперів не хочуть погоджуватися на списання основної суми боргу, вважаючи, що заявлений масштаб скорочення виплат занадто великий. Крім цього, Росія вимагає виплати $ 3 млрд в кінці 2015 року, відмовляючись від участі в реструктуризації.

Раніше Яресько попередила кредиторів про ризик залишитися ні з чим з-за небажання йти на реструктуризацію держборгу. Вона закликає власників держоблігацій сідати за стіл переговорів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі