Кабмін не бере дешеві кредити в донорів - Україна не використала близько 6,8 млрд доларів міжнародного фінансування - Економіка - dt.ua

Україна не використала близько 6,8 млрд доларів міжнародного фінансування

13 січня, 18:33 Роздрукувати

Складається враження, що для уряду цікавішим є залучення дорогих коштів на міжнародних ринках капіталу, ніж використання вже доступних і дешевих кредитних ресурсів МФО.

Уряд розміщує ОВДП, у той час як дешеві кредитні програми залишаються нереалізованими
На сьогодні у трьох найбільших партнерів України з числа МФО є доступними для України, але не використаними біля 6,8 млрд дол.
 
Наразі за проектами Міжнародного банку реконструкції та розвитку (МБРР) невикористаними залишаються 1,5 млрд дол. (кредитний портфель цього банку на сьогодні становить 2,3 млрд дол.), за проектами Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) невикористаними залишаються 1,8 млрд євро (кредитний портфель - 3,9 млрд євро), за проектами Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) невикористаними залишаються 3 млрд євро (кредитний портфель – 3,6 млрд євро). ЄІБ є "переможцем" в цій "боротьбі".
 
За роки співпраці ЄІБ інвестував в економіку України 5,8 млрд євро і продовжує готувати нові проекти. На сьогодні кредитний портфель ЄІБ в Україні має 19 діючих проектів. Протягом 2020 року половину проектів буде закінчено. По 10 проектах вибірка коштів взагалі не здійснювалась. Частина проектів буде закрита і невибрані кошти кредитів будуть анульовані банком. По деяких проектах, які реалізуються успішно, але роботи не будуть завершені в терміни, передбачені міжнародними угодами, Уряд України готує звернення до керівництва ЄІБ щодо подовження термінів їх виконання.
 
За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1277, 11 січня-17 січня Архів номерів | Зміст номеру < >