Україна не може розраховувати на великий приплив іноземного капіталу – експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Україна не може розраховувати на великий приплив іноземного капіталу – експерт © Андрій Товстиженко, DT.UA
У 2014-2018 роках чистий відтік закордонних інвестицій з України склав 24 млрд дол.

Україні буде складно залучити міжнародні інвестиції. Оскільки Україна не відповідає критеріям країн, в яких сьогодні зацікавлені великі інвестори. Крім того, на ринку міжнародних інвестицій існує жорстка конкуренція. Про це для DT.UA пише Павло Гайдуцький, академік НААН, директор Інституту стратегічних оцінок при Президентському фонді Леоніда Кучми "Україна".

"Аналіз міжнародного руху капіталів свідчить, що у світі є два основних вектори спрямування капіталу: перший - на високоприбуткові та ліквідні проекти, зазвичай в країни, що розвиваються; другий - для капіталізації, як правило, у країни-гавані, зокрема, в США, Канаду, країни Західної Європи. Ні перше, ні друге, на жаль, не стосується України. Щоб розраховувати на великий приплив капіталу, нашій країні треба або створити надзвичайно привабливі умови (інвестиційний клімат та імідж), або запропонувати і гарантувати високоприбуткові проекти. І перше і друге дуже непросто. Це не вийшло, при всьому бажанні і всіх деклараціях, у попередньої влади", - пише він.

Автор зазначає, що за 2014-2018 р. чистий відтік іноземних інвестицій сумарно становив 24 млрд дол. Більше того, необхідно врахувати і стан війни, яка має місце в Україні.

Також слід врахувати монополізацію ринку капиталу.

"Світовий ринок прямих іноземних інвестицій дуже монополізований. Всього 20 країн світу отримують близько 80% всіх інвестицій, а що залишилися 20% дістаються 183 країн (див. мал. 1). Але серед останніх є 33 країни з рейтингом А-ААА, які залучають близько половини з цих 20% інвестицій. З решти значну частину отримують 73 країни з рейтингом В-ВВВ. Решта 77 країн конкурують за останні "крихітки" інвестицій. І ця тенденція не змінюється вже 20 років!", - запевняє експерт.

Більш детально щодо потенціалу росту ВВП України та міжнародних інвестицій читайте у статті Павла Гайдуцького, академіка НААН, директора Інституту стратегічних оцінок при Президентському фонді Леоніда Кучми "Україна", "Зростання ВВП на 40%: як неможливе зробити можливим?" для "Дзеркала тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі