Україна не може розраховувати на великий приплив іноземного капіталу – експерт - Економіка - dt.ua

Україна не може розраховувати на великий приплив іноземного капіталу – експерт

17 вересня, 2019, 16:21 Роздрукувати

У 2014-2018 роках чистий відтік закордонних інвестицій з України склав 24 млрд дол.

© Андрій Товстиженко, DT.UA

Україні буде складно залучити міжнародні інвестиції. Оскільки Україна не відповідає критеріям країн, в яких сьогодні зацікавлені великі інвестори. Крім того, на ринку міжнародних інвестицій існує жорстка конкуренція. Про це для DT.UA пише Павло Гайдуцький, академік НААН, директор Інституту стратегічних оцінок при Президентському фонді Леоніда Кучми "Україна".

"Аналіз міжнародного руху капіталів свідчить, що у світі є два основних вектори спрямування капіталу: перший — на високоприбуткові та ліквідні проекти, зазвичай в країни, що розвиваються; другий — для капіталізації, як правило, у країни-гавані, зокрема, в США, Канаду, країни Західної Європи. Ні перше, ні друге, на жаль, не стосується України. Щоб розраховувати на великий приплив капіталу, нашій країні треба або створити надзвичайно привабливі умови (інвестиційний клімат та імідж), або запропонувати і гарантувати високоприбуткові проекти. І перше і друге дуже непросто. Це не вийшло, при всьому бажанні і всіх деклараціях, у попередньої влади", - пише він.

Автор зазначає, що за 2014-2018 р. чистий відтік іноземних інвестицій сумарно становив 24 млрд дол. Більше того, необхідно врахувати і стан війни, яка має місце в Україні.

Також слід врахувати монополізацію ринку капиталу. 

"Світовий ринок прямих іноземних інвестицій дуже монополізований. Всього 20 країн світу отримують близько 80% всіх інвестицій, а що залишилися 20% дістаються 183 країн (див. мал. 1). Але серед останніх є 33 країни з рейтингом А-ААА, які залучають близько половини з цих 20% інвестицій. З решти значну частину отримують 73 країни з рейтингом В-ВВВ. Решта 77 країн конкурують за останні "крихітки" інвестицій. І ця тенденція не змінюється вже 20 років!", - запевняє експерт.

Більш детально щодо потенціалу росту ВВП України та міжнародних інвестицій читайте у статті Павла Гайдуцького, академіка НААН, директора Інституту стратегічних оцінок при Президентському фонді Леоніда Кучми "Україна", "Зростання ВВП на 40%: як неможливе зробити можливим?" для "Дзеркала тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >