Україна не буде купувати газ у Росії за запропонованою ціною у $ 212 за тисячу кубометрів

Поділитися
Україна не буде купувати газ у Росії за запропонованою ціною у $ 212 за тисячу кубометрів © naftogaz.com
"Газпром" не зміг запропонувати "Нафтогазу" конкурентні умови.

Україні не підходить пропозиція
Україні не підходить пропозиція "Газпрому"

Україна з початку 2016 року не купує газ у "Газпрому", оскільки Київ не влаштовує запропонована Росією ціна $ 212, заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.

"1 січня вони виставили рахунок з ціною газу $ 212 за тисячу кубічних метрів. Ми не купуємо газ у Росії, тому що ми купуємо газ в Європейському Союзі дешевше, ніж нам запропонувала Росія. Середня вартість придбання газу в ЄС - близько $ 200", - сказав він в ефірі телеканалів в рамках традиційних "10 хвилин з прем'єр-міністром" у неділю, 10 січня.



Нагадаємо, в 2015 році Україна знизила залежність від газу з Росії в 2,3 рази, імпорту напряму від "Газпрому" всього лише 6,1 млрд куб. м газу. За підсумками попереднього 2014 року імпорт становив 14,5 млрд куб. м газу.

Раніше глава НАК "Нафтогазу України" Андрій Коболєв відзначав, що якщо "Газпром" не зможе запропонувати конкурентні умови, Україна буде купувати газ в іншому місці, і для "Нафтогазу" це буде "банальне комерційне рішення".

1 січня стало відомо, що постановою уряду РФ, при контрактній ціні російського газу для України в $ 230 за тисячу кубів розмір її зменшення може скласти $ 17,77. Таким чином, пропонована Росією ціна на газ для України може становити $ 212,23 в I кварталі 2016 року. У грудні глава Міненерго Володимир Демчишин говорив, що Україна готова купувати газ у Росії в першому кварталі 2016 року тільки за ціною, зіставною з європейською, тобто менше $ 200.

Як зазначає Коболєв, ситуація змінилася в 2015 році, після того, як "Газпром" втратив до $ 6 млрд з-за невдалої спроби перекрити реверс в Україну в 2014м–початку 2015 року. Тепер же все змінилося - вже з "Газпрому" дзвонять і просять відновити закупівлі газу.

"Раніше ми були "на гачку" у Росії. "Газпром" тепер не має того впливу (на Україну). У 2015 році це змінилося... Те, що російська сторона дзвонить нам і каже: "Давайте, ми дамо вам знижку, давайте, ми будемо продавати вам газ", стало результатом саме диверсифікації (маршрутів поставок газу в Україну - ред.)", - сказав Коболєв.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі