Україна направила кредиторам оновлену пропозицію, кличе на "вирішальну" зустріч у Лондоні

Поділитися
Україна направила кредиторам оновлену пропозицію, кличе на "вирішальну" зустріч у Лондоні Мінфін чекає відповіді кредиторів на нову пропозицію © Фото ZN.UA
Поточний тиждень буде мати вирішальне значення для переговорів, наголошується у заяві Мінфіну.

Україна у вівторок направила спеціальному Комітету кредиторів оновлену пропозицію щодо реструктуризації держборгу, розраховує досягти домовленості на цьому тижні на зустрічі в Лондоні на найвищому рівні.

Про це йдеться в офіційному повідомленні Міністерства фінансів України у вівторок, 4 серпня.

"З урахуванням часу, необхідного для юридичного оформлення пропозиції щодо реструктуризації, поточний тиждень буде мати вирішальне значення для переговорів", – йдеться в повідомленні Мінфіну. Деталі нової пропозиції не розкриваються.

З урахуванням цього, наголошується в релізі, Мінфін "закликає кредиторів прийняти участь у зустрічі в Лондоні на найвищому рівні у четвер".

Раніше стало відомо, що кредитори України вперше погодилися на списання частини боргу, хоча досі в принципі відмовлялися обговорювати таку можливість.

У України стає все менше часу на досягнення угоди з кредиторами. Вже через два місяці, 23 вересня, Києву доведеться погасити євробонди на 500 млн дол. У Мінфіні вже підтвердили, що якщо не буде домовленостей, Україна у вересні може ввести мораторій на виплату боргу.

Угоду про реструктуризацію має бути укладена за 5-6 тижнів до цієї дати, відзначають аналітики, - щоб була можливість переконати якомога більше власників облігацій прийняти умови, завершити обмін боргових зобов'язань.

Таким чином, реальним дедлайном для угоди з кредиторами для України є середина серпня.

Україна може оголосити мораторій на виплату частини державного боргу. Таку можливість уряд отримав згідно із законом, який набрав чинності з 17 червня. Він дає Кабміну право припиняти виплату зовнішніх боргів приватним кредиторам до 1 липня 2016 року.

У разі рішення Києва вести мораторій, буде зафіксований технічний дефолт. Інші власники облігацій після закінчення 10 днів зможуть вимагати дострокового погашення Україною зобов'язань перед ними. Це автоматично загрожує погіршити ситуацію з боргом "Путіна-Януковича" в $ 3 млрд перед РФ, повернення якого має відбутися в грудні.

Згідно з домовленостями з МВФ, Київ повинен заощадити понад $ 15 млрд за 4 роки, у тому числі в нинішньому році - $ 5,2 млрд. Зараз Мінфін наполягає на списанні приблизно 40 відсотках від основної суми боргу. Кредитори, в свою чергу, наполягають, що скорочення основної суми боргу не потрібно.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі