Україна могла б обійтися і без кредитів Росії за умови проведення реформ і більш відповідальної бюджетно-боргової політики

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Україна могла б обійтися і без кредитів Росії за умови проведення реформ і більш відповідальної бюджетно-боргової політики
Більш відповідальна бюджетна політика дозволила б владі впоратися з валютними викликами і без підтримки Росії. Хоча політична нестабільність в Україні може збільшити обсяг позик, які урядові знадобляться для фінансування економічної "стабільності", вважають опитані ZN.UA експерти.

У разі проведення виваженої бюджетно-боргової політики та реалізації необхідних реформ, в України був би шанс обійтися без залучення кредитів у Росії. Хоча довелося б нелегко, але з викликами можна було впоратися. Тепер же на принципові зміни у бюджетно-податковій політиці важко розраховувати через наближення виборів. Таку думку висловили опитані ZN.UA експерти.

"Уряду і НБУ довелося б значну частину зусиль направити на погашення боргів і утримання гривні, тоді як на стимулювання економічного зростання вже не залишилося б сил", - зазначив, зокрема, керівник аналітичного департаменту "Арт-Капітал" Ігор Путилін.

За словами експерта UniCreditBank Тентелі Ратувухері, поки золотовалютних резервів достатньо для забезпечення критичних платежів на весь 2014 рік. "У той же час країна могла дійсно опинитися у скрутному становищі через неминуче нагнітання ситуації на валютному ринку - через широке розповсюдження і спекуляції на тему дефолту України", - вважає експерт.

Директор департаменту досліджень КУА "КІНТО" Володимир Овчаренко схиляється до того, що без зовнішніх кредитів у 2014 році уникнути проблем Україні було б складно. При цьому, як відзначає керівник аналітичного департаменту Concorde Capital Олександр Паращій, Україні для уникнення суттєвої девальвації потрібно як мінімум $ 5 млрд до кінця 2014 року. Хоча політична нестабільність може збільшити обсяг позик, які потрібно залучити для фінансування "стабільності".

Нагадаємо, на початку минулого тижня Кремль пообіцяв офіційному Києву виділити $ 15 млрд (з яких $ 3 млрд - вже надійшли цього року, ще $ 12 млрд очікуються, за словами прем'єра М.Азарова, "на початку 2014 року").

У той же час, як повідомляло видання Financial Times з посиланням на внутрішній документ ЄС, Захід був готовий був надати Україні 20 млрд євро, якби Україна погодилася підписати Угоду про асоціацію з Євросоюзом. "Сума в 20 млрд євро, яку один чиновник назвав попередньою, була б надана Міжнародним валютним фондом на жорстких умовах. Але Єврокомісія допомогла б форсувати виділення коштів, йдеться в окремому меморандумі ЄС", - писала FT.

За даними The Wall Street Journal, Україна могла б отримати понад 19 млрд євро у вигляді позик і субсидій від ЄС у найближчі 7 років, якщо б Угоду про асоціацію було підписано. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі