Україна і кредитори не будуть проводити прямих переговорів цього тижня - Bloomberg

Поділитися
Україна і кредитори не будуть проводити прямих переговорів цього тижня - Bloomberg Україна і кредитори поговорять по телефону © DT.UA
Прямі переговори заплановані, але дата ще не встановлена. Сторони ведуть обговорення в телефонному режимі.

Переговори про реструктуризацію боргу між Україною та комітетом кредиторів на цьому тижні не будуть проходити при особистій участі обох сторін, пише Bloomberg з посиланням на слова джерела, знайомого з ситуацією.

Джерело зазначило, що спочатку радники для двох сторін хотіли провести технічні консультації, перш ніж буде зустріч на найвищому рівні.

У той же час джерело зазначає, що прямі переговори заплановані, але дата ще не встановлена.

Переговори про реструктуризацію боргу між Україною та комітетом кредиторів на цьому тижні будуть проходити в телефонному режимі, сказала вчора міністр фінансів України Наталія Яресько. "Ми в переговорах, але не фізично, а телефоном", – повідомила вона.

При цьому питання, чи буде Україна платити в п'ятницю $ 120 млн за еврооблагациям, міністр вкотре залишила без відповіді, сказавши - "ви завжди мене про це питаєте".

Раніше Мінфіну України та комітет кредиторів у спільній заяві від 16 липня за підсумками перших прямих переговорів у Вашингтоні повідомили, що "сторони досягли подальшого прогресу з низки суттєвих питань". Зокрема, було домовлено "зосередити свою увагу на усунення розбіжностей між своїми позиціями". Для того, щоб "якомога швидше фіналізувати умови боргового операції", сторони домовилися про проведення додаткових зустрічей на наступному тижні".

Час "Ч" для України – п'ятниця, 24 липня, коли країна повинна виплатити купон за єврооблігаціями на $ 120 млн. На думку аналітиків, якщо Україна виплатить гроші, це буде означати налаштованість Києва на досягнення угоди з кредиторами. Але одночасно послабить один з головних важелів Києва в переговорах – погрозу застосувати мораторій.

У разі рішення Києва вести мораторій, буде зафіксований технічний дефолт. Інші власники облігацій зможуть вимагати дострокового погашення зобов'язань. Це автоматично загрожує погіршити ситуацію з боргом "Путіна-Януковича" в $ 3 млрд перед РФ, повернення якого має відбутися у грудні.

Згідно з домовленостями з МВФ, Київ повинен заощадити понад $ 15 млрд за 4 роки, у тому числі в нинішньому році - $ 5,2 млрд. Зараз Мінфін наполягає на списанні приблизно 40 відсотках від основної суми боргу. Кредитори, в свою чергу, наполягають, що скорочення основної суми боргу не потрібно.

В якості поступки Мінфін запропонував кредиторам додаткові "інструменти відновлення вартості", виплати за яким будуть проводитися в разі досягнення Україною більш високих, ніж зараз прогнозується, показників зростання ВВП.

Раніше в інтерв'ю DT.UA міністр фінансів Наталія Яресько заявляла, що у України є "і план "B" і план "З" на випадок провалу переговорів з приватними кредиторами.

Яресько вважає технічний дефолт позитивним аспектом для курсу гривні. Вона підкреслила, що український уряд працює над тим, щоб досягти прогресу у домовленостях з міжнародними кредиторами. Проте, як сказала міністр фінансів, навіть якщо такий мораторій і буде введений, то він не повинен вплинути на курс гривні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі