Україна хоче переглянути Угоду про асоціацію з ЄС, яку не виконала навіть на половину

Поділитися
Україна хоче переглянути Угоду про асоціацію з ЄС, яку не виконала навіть на половину
Дефіцит зовнішньої торгівлі України з країнами ЄС у першому кварталі 2020 року виріс на 67,1%.

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко на зустрічі з послом Європейського союзу, головою представництва ЄС в Україні Матті Маасікасом заявив про те, що Україна розраховує почати перегляд Угоди про асоціацію з Євросоюзом, а також вважає пріоритетним усунути технічні бар'єри торгівлі з ЄС, розповіли в Мінекономіки.

Зазначимо, що Угода про асоціацію України з Європейським Союзом виконана на 43%, свідчать дані звіту про результати виконання угоди у 2019 році.

"Ми сподіваємося почати оновлення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Це питання особливо актуальне через непросту ситуацію в міжнародній торгівлі. Також пріоритетним питанням для нас є усунення технічних бар'єрів в торгівлі з ЄС, ми готові до укладення Угоди про оцінку відповідності та прийняття промислової продукції", - цитує Петрашка пресслужба міністерства у повідомленні на сайті в п'ятницю.

Вони також обговорили питання торгівлі в умовах пандемії нового коронавірусу. Петрашко сказав, що Україна робить все можливе для забезпечення безперебійного експорту сільськогосподарської продукції на зовнішні ринки.

Згідно з повідомленням міністерства, вони обговорили питання держзакупівель.

За даними Держстату, дефіцит зовнішньої торгівлі України з країнами ЄС у першому кварталі 2020 року виріс на 67,1% - до $ 944,2 млн через падіння експорту відразу на 6,4% – до $ 5,57 млрд разі збереження імпорту на рівні $ 6,52 млрд Такий дефіцит у торгівлі з ЄС викликаний товарами, експорт яких у січні-березні цього року впав на 8,6% – до $ 4,79 млрд, тоді як імпорт навіть трохи зріс – на 0,3%, до $ 5,82 млрд.

Раніше віцепрем'єр-міністр України з європейської та євроатлантичної інтеграції України Вадим Пристайко заявив, що зараз склався дуже вдалий момент для України, щоб переглянути умови Угоди про асоціацію з ЄС і поглиблення співробітництва з європейськими країнами.

Читайте також: Мінсоцполітики ініціює перегляд прожиткового мінімуму

Україна потребує підтримки Європейського Союзу у впровадженні реформ. Раніше сприяти цьому міг Європейський інструмент сусідства (ЄІС), який відповідає за розподіл фінансування на підтримку реформ у країнах, які є асоційованими партнерами ЄС. Однак через складнощі з ухваленням семирічного бюджету блоку його існування опинилося під загрозою.

Докладніше про потреби українських реформ та підтримку ЄС читайте у статті Миколи Точицького "Нашим реформам потрібна підтримка ЄС".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі