Україна домовляється про будівництво ПСГ в Ірані

Поділитися
Україна домовляється про будівництво ПСГ в Ірані Україна володіє найбільшими ПСГ у Європі © РИА Новости
Робоча група експертів за місяць пропрацює можливості впровадження найбільш перспективних проектів.

Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик в Тегерані обговорив з міністром нафти Ірану Біджаном Зангане актуальні питання співробітництва країн в енергетичній сфері, передає прес-служба Міненерговугілля України.

Насалик порушив питання про постачання іранських енергоносіїв в Україну для переробки на вітчизняних нафтохімічних підприємствах. Також обговорено питання щодо транспортування енергоносіїв в країни ЄС, зокрема в Литву, Польщу, Чехію і Словаччину.

"Іранська сторона висловила готовність до реалізації проектів з постачання сирої нафти в країни східноєвропейського регіону... Крім того, іранська сторона із зацікавленням сприйняла пропозиції української делегації щодо участі вітчизняних підприємств у розвитку енергетичної інфраструктури Ірану, зокрема будівництві підземних сховищ природного газу, спорудженні та модернізації вже існуючих компресорних станцій, збільшенні потужності внутрішньої газотранспортної системи Ірану", – йдеться в повідомленні.

За результатами перемовин досягнуто домовленостей щодо утворення робочої групи експертів, яка впродовж 30 днів опрацює можливості впровадження найбільш перспективних проектів із зазначених напрямків.

Також на рівні міністрів відбулися консультації між представниками вітчизняних підприємств обох країн. Результатом консультацій стало підписання Меморандуму про співробітництво з Іранської організацією "Міжнародна компанія промислового розвитку" щодо створення спільного імпортно-експортного підприємства у сфері енергетики.

Раніше повідомлялося, що Україна може отримати нафту і газ з Ірану. Для цього можна використовувати вже існуючі нафто - і газопроводи.

Також сьогодні Кабінет міністрів України схвалив дві постанови про зняття санкцій з Ірану: одна стосується зняття секторальних обмежень, а друга – персональних, спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі