Україна багата нафтою та газом — вчені - Економіка - dt.ua

Україна багата нафтою та газом — вчені

29 червня, 09:13 Роздрукувати

Час приступати до геологорозвідки українським компаніям.

Чи є у нас запаси в надрах, на яких можна будувати енергетичну незалежність? Перші розвідані великі родовища вже направду виснажені. У 70-ті рр. минулого століття український газ із річним видобутком у майже 70 млрд куб. м прямував до Європи та Росії. Проте ми залишаємося країною, багатою на нафту і газ. 

Про це у своїй статті для DT.UA пише Світлана Ісаченко. За її словами, це підтверджується дослідженнями українських вчених.

"Вчені нашого університету разом із фахівцями НАНУ провели ґрунтовну роботу з оцінки ресурсної бази. За найобережнішими висновками, нерозвідані традиційні вуглеводневі ресурси у східному, західному та південному нафтогазоносних регіонах України становлять понад 5 млрд т умовного палива, а це удвічі більше за накопичений видобуток. Є ще колосальні запаси нетрадиційних видів вуглеводнів — сланцевого газу і нафти, метану вугільних родовищ, газогідратів Чорного моря, — зазначив проректор із науково-педагогічної роботи ІФНТУНГ, д. г. н. Сергій Куровець. — Сьогодні найбільшу перспективу для освоєння мають глибокі горизонти Східного нафтогазоносного регіону. На Мачухському родовищі з глибини у 7 тис. м отримано приплив газу з добовим дебітом у 1,2 млн куб. м. Науковці дослідили також нафтогазоперспективні території західноукраїнського регіону. Поляки вже добре розвідали свою частину Карпат. Час приступати до геологорозвідки українським компаніям". 

Докладніше про необхідність нарощування видобутку вуглеводнів читайте в матеріалі Світлани Ісаченко "Вклали мільярди — заробили копійку" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №48, 14 грудня-20 грудня Архів номерів | Зміст номеру < >