Україна ввела повну заборону на експорт пшениці з 15 листопада

Поділитися
© adressa.no
Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк підтвердив повну заборону на експорт пшениці з України, яка вводиться з 15 листопада 2012 року.

Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк підтвердив повну заборону на експорт пшениці з України. Заборона на вивезення пшениці вводиться з 15 листопада 2012 року.

Про це міністр заявив агентству Reuters.

"Буде повна заборона з 15 листопада. Буде постанова Кабміну про це. Ми не граємо в ігри, у нас просто немає іншого виходу", - цитує Присяжнюка агентство.

Нагадаємо, чутки про можливе обмеження експорту з'явилися на світовому ринку ще в середині жовтня. Учасники ринку, які побоювалися, що уряд вдасться до неофіційних обмежень, зітхнули з полегшенням.

"Повна заборона з відкритою датою - напевно, найкращий варіант для трейдерів, - зазначив співробітник великого зарубіжного зернотрейдера. - Все зрозуміло, і ми можемо оголошувати форс-мажор".

- Пшениця дорожчає на біржах через чутки про заборону експорту з України

Що стосується фуражного зерна, у тому числі ячменю і кукурудзи, то раніше Присяжнюк заявляв, що "ніяких експортних обмежень робити не будемо, навпаки - будемо стимулювати".

За офіційними даними, Україна експортувала 7,1 млн тонн зерна станом на 18 жовтня, в тому числі 3,57 млн тонн пшениці. При цьому в поточному році зібрано пшениці 15,50 млн тонн, тоді як її внутрішнє споживання становить 12 млн тонн.

Урожай зерна в Україні, за прогнозами Мінагропроду, в цьому році складе близько 46 млн тонн проти рекордних 56,7 млн тонн в 2011 році. Потребу країни в зерні експерти оцінюють в 28,7 млн тонн на рік.

Минулого разу Кабмін вдавався до таких методів після поганого врожаю 2010 року та нестачі зерна всередині країни. Тоді квоти на експорт зернових були запроваджені урядом на початку жовтня 2010 року на термін до 31 грудня. Потім квотування було продовжено ще на три місяці, до 31 березня 2011 року, а потім ще на три. Повністю квоти були скасовані лише 4 червня 2011 року.

За цей час квоти розподілялися лише одного разу, притому способом, що викликав різку критику з боку учасників ринку та міжнародної спільноти. !zn

Читайте також:

Україна стане «кукурудзяним» придатком Японії

Україна в 2012 році збере майже на 10 мільйонів тонн зернових менше, ніж у 2011

Азаров підрахував, що зерна Україні вистачить, і гарантував стабільність цін на продукти

G20 скликає екстрену раду для оцінки стану світового ринку зерна

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі