Україна позичить плавучий LNG-термінал в американців

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© seanews.com.tr
Україна почала реалізацію нацпроекту з будівництва заводу з прийому зрідженого газу (LNG) з прокладки газопроводу, який з'єднає плавучий LNG-термінал з ГТС країни.

Україна вирішила взяти в оренду плавучий LNG-термінал (завод з регазифікації скрапленого газу - корабель, на борту якого є установка, що перетворює зріджений газ на газоподібний) у американської компанії Excelerate Energy LLC (США).

Про це повідомляє кореспондент ZN.UA зі святкової церемонії початку реалізації національного проекту «LNG термінал» у порту "Південний" у понеділок, 26 листопада.

Угоди про співробітництво між Держагентством з інвестицій та управління національними проектами (держінвестпроект) і американською та іспанською компаніями будуть підписані під час церемонії.

З української сторони угоди підпише глава держагентства Владислав Каськів, а з боку партнерів старший віце-президент компанії Excelerate Energy Едвард Скотт і генеральний директор із зовнішніх зв'язків компанії Gas Natural Fenosa Джорді Гарсіа Табернеро.

Сьогодні ж в ході церемонії буде підписано угоду про створення консорціуму інвесторів реалізації нацпроекту «LNG термінал».

Одночасно з підписанням угод розпочнеться офіційна церемонія початку будівництва першої частини нацпроекту "LNG-термінал" - трубопроводу, який з'єднає термінал з газотранспортною системою України. Будівництво буде здійснювати ДК "Укртрансгаз".

За даними «Укртрансгазу», реалізація техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) газопроводу підключення полягає в наступному: загальна його протяжність - 65 км (перший етап - 42 км, другий - 23 км), діаметр 1000 мм (хоча йшлося про більший діаметр) . Вартість будівництва газопроводу - 1,151 млрд грн.

Плавуча установка потужністю 5 млрд куб. м на рік буде постійно пришвартована до причалу до завершення будівництва наземного LNG-терміналу. Будівництво буде закінчено через кілька років, після завершення так званого етапу стабілізації, після чого потужність вже наземного заводу повинна досягти 10 млрд куб. м на рік.

Будівництво газопроводу буде здійснюватися силами УТГ, а саме - будівельно-монтажною фірмою «Укргазпромбуд». При реалізації цього проекту обіцяють задіяти найсучасніші технології, хоча є дуже великі сумніви з урахуванням того, що і труби, й апаратура вже давно завезені на будівельний майданчик.

Як зазначив глава Держінвестпроекту Владислав Каськів, «наступним кроком реалізації нацпроекту LNG-термінал стане будівництво морського підводного каналу для прийому LNG-танкерів, реалізація заходів щодо доставки в порт «Южний» плавучої платформи (FSRU) і прийом та регазифікація зрідженого природного газу». !zn

Читайте також

Будівельники LNG-терміналу залучать кредит на 165 млн євро під держгарантії

«Газпромбанк» зацікавився українським LNG-терміналом

Корейці зацікавилися поставками скрапленого газу для LNG-терміналу в Україні

Туреччина погодилася пропускати через свої протоки танкери зі скрапленим газом для України

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі