Учасникам конкурсу з розробки ТЕО на будівництво LNG-терміналу не обійтися без українських компаній

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© peredohni.ru
Голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України Владислав Каськів напередодні оголошення конкурсу на розробку ТЕО майбутнього морського терміналу прийому зрідженого природного газу оголосив основні вимоги до потенційних учасників.

«Кваліфікація розробника ТЕО (досвід участі в подібних проектах працівників даної компанії), термін виконання роботи, ціна і співпраця з українськими компаніями», - сказав В.Каськів.

Конкурс на розробку ТЕО на будівництво LNG-терміналу Націнвестагентство має намір оголосити в лютому 2011 року. Таким чином Націнвестагентство планує забезпечити: диверсифікацію джерел енергопостачання (для початку - азербайджанський газ); посилення енергетичної безпеки (окрім російського природного газу може з'явитися азербайджанський і в перспективі газ з інших джерел).

Проте розробка ТЕО і потім будівництво LNG-терміналу передбачає виконання обов'язкових (не умовно-теоретичних) завдань і умов, таких як: поглиблення берегової частини майбутнього LNG-терміналу (без даних про геологію і геофізику прибережної і тим більше глибоководної зони майбутнього LNG-терміналу потенційним учасникам конкурсу не обійтися), дотримання національних будівельних стандартів, відповідність ТЕО чинному українському законодавству та пропозиції щодо його вдосконалення (українські стандарти передбачають для такого об'єкту 70 га, європейські - менше 40 га), оцінка політичних ризиків.

До офіційного оголошення конкурсу на розробку ТЕО на будівництво LNG-терміналу потенційні учасники публічно не коментують вищесказане, і, тим більше, ймовірність пройти шість етапів, заявлених В.Каськівим. За його словами, Націнвестагентсво очікує від переможця конкурсу на розробку ТЕО:

- маркетингової оцінки ринку природного газу, зокрема зрідженого газу;

- опису проекту LNG-терміналу;

- фінансової оцінки проекту;

- аналітичної оцінки ризиків (фінансових, політичних);

- результатів оцінок (у тому числі соціальних);

- формування комерційної пропозиції як основи для презентації потенційним інвесторам.

Потенційним учасникам конкурсу запропоновано три майданчики для будівницива LNG-терміналу: порт «Південний» (Одеська область; недалеко від нафтового терміналу) - приблизна вартість - 1,21 мільярда доларів; Очаків (Миколаївська обл.) - 1,33 мільярда доларів; Феодосія (АР Крим) - 1,38 мільярда доларів.

У держбюджеті-2011 теоретично передбачено 100 мільйонів гривень на розробку ТЕО майбутнього морського терміналу прийому зрідженого природного газу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі