Учасникам конкурсу з розробки ТЕО на будівництво LNG-терміналу не обійтися без українських компаній - Економіка - dt.ua

Учасникам конкурсу з розробки ТЕО на будівництво LNG-терміналу не обійтися без українських компаній

1 лютого, 2011, 09:49 Роздрукувати

Голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України Владислав Каськів напередодні оголошення конкурсу на розробку ТЕО майбутнього морського терміналу прийому зрідженого природного газу оголосив основні вимоги до потенційних учасників.

 

«Кваліфікація розробника ТЕО (досвід участі в подібних проектах працівників даної компанії), термін виконання роботи, ціна і співпраця з українськими компаніями», - сказав В.Каськів.

Конкурс на розробку ТЕО на будівництво LNG-терміналу Націнвестагентство має намір оголосити в лютому 2011 року. Таким чином Націнвестагентство планує забезпечити: диверсифікацію джерел енергопостачання (для початку - азербайджанський газ); посилення енергетичної безпеки (окрім російського природного газу може з'явитися азербайджанський і в перспективі газ з інших джерел).

Проте розробка ТЕО і потім будівництво LNG-терміналу передбачає виконання обов'язкових (не умовно-теоретичних) завдань і умов, таких як: поглиблення берегової частини майбутнього LNG-терміналу (без даних про геологію і геофізику прибережної і тим більше глибоководної зони майбутнього LNG-терміналу потенційним учасникам конкурсу не обійтися), дотримання національних будівельних стандартів, відповідність ТЕО чинному українському законодавству та пропозиції щодо його вдосконалення (українські стандарти передбачають для такого об'єкту 70 га, європейські - менше 40 га), оцінка політичних ризиків.

До офіційного оголошення конкурсу на розробку ТЕО на будівництво LNG-терміналу потенційні учасники публічно не коментують вищесказане, і, тим більше, ймовірність пройти шість етапів, заявлених В.Каськівим. За його словами, Націнвестагентсво очікує від переможця конкурсу на розробку ТЕО:

- маркетингової оцінки ринку природного газу, зокрема зрідженого газу;

- опису проекту LNG-терміналу;

- фінансової оцінки проекту;

- аналітичної оцінки ризиків (фінансових, політичних);

- результатів оцінок (у тому числі соціальних);

- формування комерційної пропозиції як основи для презентації потенційним інвесторам.

Потенційним учасникам конкурсу запропоновано три майданчики для будівницива LNG-терміналу: порт «Південний» (Одеська область; недалеко від нафтового терміналу) - приблизна вартість - 1,21 мільярда доларів; Очаків (Миколаївська обл.) - 1,33 мільярда доларів; Феодосія (АР Крим) - 1,38 мільярда доларів.

У держбюджеті-2011 теоретично передбачено 100 мільйонів гривень на розробку ТЕО майбутнього морського терміналу прийому зрідженого природного газу.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >