У тінь і назад? Ні, тільки в тінь! - Економіка - dt.ua

У тінь і назад? Ні, тільки в тінь!

27 листопада, 2009, 15:57 Роздрукувати Випуск №46, 27 листопада-4 грудня

Прийнято вважати, що коли якесь урядове рішення згодом скасовується, то все просто повертається на круги своя...

Прийнято вважати, що коли якесь урядове рішення згодом скасовується, то все просто повертається на круги своя. Е, ні — не все.

Тільки цього року держава (в особі Кабміну) спробувала було:

заборонити підприємцям-єдиноподатникам брати з покупців ПДВ — змушуючи їх тим самим платити ПДВ постачальникам за власний кошт;

оподаткувати податком на прибуток то колишні збитки підприємств, то курсові різниці, по суті — запроваджуючи черговий податок на інфляцію;

заборонити зменшення ПДВ за «застарілими» податковими накладними (при тому, що вчасно їх використовувати КМУ теж не дозволяє, зобов’язуючи чекати сплати ПДВ постачальником, і про цю сплату треба ще якимось чином дізнатися!) —

а потім усе це (крім вимоги чекати на сплату ПДВ контрагентом) скасувала — вже в особі, як правило, президента, в поодиноких випадках — суду чи самого уряду, що схаменувся.

І що ж — думаєте, вийшли в підсумку на нуль?

Аж ніяк.

По-перше, з усіх цих диких речей дещо (те, що в дужках) таки вціліло.

По-друге, ті, що злякалися, встигли втекти в тінь, а ця дорога — в один кінець.

Назад звідти вже не повертаються. Хабарі роздано, питання вирішено, стежину второвано — і ні КМУ, ні Муму їм тепер не зашкодить вести чесний тіньовий бізнес із його набагато стабільнішими правилами. Іноді, втім, ці правила теж коригуються з урахуванням інфляції, але все одно не так безсоромно, як це робить держава з тими, хто здуру залишився на світлі. І хто ж після цього повернеться? З раю до пекла добровільно, з любові до цієї самої держави?

І вона (держава) потім іще хоче, щоб їй довірили щасливу старість, сплачуючи в ім’я цієї старості до Пенсійного фонду сьогоднішніми живими грошима зі своїх убогих спорадичних випадкових доходів?

А хто кому тоді що має платити у зв’язку з НЕвипадковими підприємницькими збитками внаслідок перекручування законів — ще й заднім числом... І далеко не будь-яким скасуванням вдалося загоїти ці криваві рани бізнесу, особливо малого.

З іншого боку — бізнес винен і сам, що частково навіть зараз залишився на світлі. Хоч би як його до тіні держава заганяє, а він усе одно десь продовжує їй вірити! Гроблячи, між іншим, своєю тупою вірою залишки економіки.

Я не розумію, на що розраховують ті, хто залишається на світлі в епоху безладу? Ті, кого змушують переплачувати податки мало не на рік уперед, кому відшкодовують ПДВ, тільки якщо вони ще більше одразу ж переплатять, кому розповідають, якими були податки за певний період, вже після того, як цей період закінчився! І їй, державі, все одно вірять...

Це вже не підприємці, це — паства. Вона зневажає — вони залишаються.

Усім їм, хто не втік до тіні навіть у такі дикі непевні часу, нормальна влада просто зобов’язана буде потім дати орден.

За віру і... За віру і дурість.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво