У НБУ задоволені низькою інфляцією - Економіка - dt.ua

У НБУ задоволені низькою інфляцією

7 лютого, 2011, 11:30 Роздрукувати

Інфляція в січні 2011 року на рівні 1% закладає хорошу основу для збереження і зміцнення досягнутої в минулому році цінової стабільності, вважає керівник групи радників глави НБУ Валерій Литвицький.

© Андрій Товстиженко, ZN.UA

"Ціновий старт року виявився успішним: перший макроекономічний індикатор свідчить про високу ймовірність того, що ціновий тренд минулого року може бути покращений або, принаймні, повторений", - сказав він агентству "Інтерфакс-Україна" у понеділок.

Литвицький нагадав, що за роки існування гривні середня інфляція в січні перевищувала 2%, при цьому в 2008-2009 роках вона становила 2,9%, а у 2010 році - 1,9%.

На його думку, позитивний показник січня-2011 пояснюється, зокрема, істотним скороченням бюджетного дефіциту, що знизило інфляційний тиск. Позитивно позначилися також низька цінова інерція кінця минулого року, значний приріст депозитів і зміцнення обмінного курсу гривні в січні на 0,1%, вважає керівник групи радників глави НБУ.

"Січневий старт - відображення дворічної стабільності обмінного курсу. А приріст депозитів у банках свідчить про збереження схильності населення до заощаджень, що сформувалася в 2010 році і кореспондувалася з споживчою активністю", - відзначив Литвицький.

Він звернув увагу, що другий місяць поспіль поліпшується інфляційний диференціал з Росією, інфляція в якій у січні склала 2,4%, що позитивно відбивається на реальному ефективному обмінному курсі гривні.

Радник голови НБУ додав, що добрий результат пояснюється також нормалізацією політичної ситуації і відсутністю різких вербальних інтервенцій.

Говорячи про складові інфляції, В.Литвицький звернув увагу на сезонний фактор (ріст продовольчих цін на 1,3%) і подорожчання цін на паливо. "Практика показала, що ми можемо рух цих ситуативних чинників нейтралізувати за рахунок інших сегментів споживчого ринку. Перш за все, мова йде про рух тарифів і цін на непродовольчі товари. При умілій тарифній політиці можна вписатися в досить амбітний план по року - 8,9%", - сказав керівник групи радників глави НБУ.

Він зазначив, що у продовольчій групі є резерв для зниження цін, тому не виключено рух до цінової стабільності або навіть дефляції ближче до літніх місяців.

Литвицький також звернув увагу на невелике прискорення зростання цін виробників, що сталося у січні і свідчить про збереження економічної активності. "Швидше за все, економічна активність була вищою, ніж у січні минулого року", - прогнозує експерт.

На його думку, такий старт року в цілому відповідає проведеній процентній політиці, яка однаково ефективна як для підтримки економічного зростання, так і для зміцнення цінової стабільності.

Керівник групи радників глави НБУ відзначив, що рік тільки почався, і з урахуванням наявних ризиків потрібно проявити певну обачність і стриманість у питаннях можливої зміни процентної політики.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >