У країнах єврозони знову скоротився обсяг ВВП, експерти побоюються рецесії - Економіка - dt.ua

У країнах єврозони знову скоротився обсяг ВВП, експерти побоюються рецесії

14 серпня, 2012, 15:07 Роздрукувати

У країнах єврозони знову скоротився обсяг ВВП. Експерти, враховуючи показники останніх кварталів, подейкують про рецесію. Найбільш складна ситуація складається в країнах, що найбільше постраждали від кризи.

© Europen Parliament/P.Naj-Oleari

За даними Європейського статистичного відомства, обсяг валового внутрішнього продукту (ВВП) у країнах єврозони в другому кварталі 2012 року знову скоротився. Після стагнації в перші три місяці року обсяг ВВП в 17 країнах з єдиною європейською валютою скоротився на 0,2%.

На думку аналітиків, подібних результатів слід було очікувати. Враховуючи економічні показники останніх трьох кварталів, коли ВВП або залишався на нулі, або знижувався, в єврозоні простежується рецесійна тенденція.

Проте ще більшого обвалу вдалося уникнути завдяки Німеччині, обсяг ВВП якої в останньому підзвітному кварталі виріс на 0,3%. В Австрії та Нідерландах також було відзначено плюс в 0,2%, тоді як у Франції - другий за величиною економіці в єврозоні - уже третій квартал поспіль спостерігається стагнація.

Складна ситуація в країнах, що найбільш сильно постраждали від кризи. Так, в Італії обсяг ВВП скоротився на 0,7%, в Іспанії - на 0,4%, на Кіпрі - на 0,8%, в Португалії - на 1,2%. Обсяг внутрішнього валового продукту Бельгії за останній квартал скоротився на 0,6%.

Європейський центральний банк (ЄЦБ) виходить з того, що в цілому по країнах єврозони цього року обсяг ВВП скоротиться на 0,5 відсотка. Збільшення темпів зростання економіки слід очікувати не раніше 2013 року. !zn

Читайте також:

МВФ позначив передумови нової кризи. Винні США, Китай і Японія

Експерт: Не треба боятися друкованого верстата Європейського центробанку


Греція погодила необхідне для отримання кредитів скорочення бюджету


Латвія вимагає виключити Грецію з єврозони

 

За матеріалами: /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №47, 7 грудня-13 грудня Архів номерів | Зміст номеру < >