У глибині сибірських руд...

Поділитися
Свого часу ми боролись, як могли, проти неосмисленого оміжнароднювання вітчизняного бухобліку, яке призвело до того, що і старого обліку вже немає, і нового ніхто не опанував...

Свого часу ми боролись, як могли, проти неосмисленого оміжнароднювання вітчизняного бухобліку, яке призвело до того, що і старого обліку вже немає, і нового ніхто не опанував.

Обіцяли за це приплив інвестицій та інші дива економічної цивілізації, а здобули ми всі замість цього нове народження «подвійної бухгалтерії». На підприємствах сьогодні є й офіційна звітність із заморськими рахунками, «освяченими» містечковими стандартами бухобліку, і цидулки шефові на папірці — про те, що коїться насправді. (Це — не враховуючи, безумовно, звітності податкової, що ведеться у зовсім іншому розрізі та за зовсім іншими принципами, через що реальною бухроботою стала бухгалтерія вже навіть не подвійна, а потрійна.)

Єдине щастя, яке залишилося, — за бухоблік майже не карають. Ну, принаймні не так, як за порушення податкові. Оцим щастям і вирішили зайнятися депутати Верховної Ради.

З’явилися повідомлення про те, що в різних варіантах різних законопроектів — у редакціях, зокрема, одного бютівця і двох литвинівців (Осики, Павленка, Білоусової) — бухгалтерів за бухпомилки пропонується штрафувати коли до 5100 грн., а коли й до 17000 грн. А заразом поміняти в бік більшої жорст­кості Кримінальний кодекс, довівши терміни «м’якої посадки» (виправних робіт або обмеження волі) до двох-трьох років, а посадки справжньої (позбавлення волі) — до двох-п’яти років.

Бракує лише заслання у Сибір!

Та це й неможливо — через відсутність у нас Сибіру. Хоча вже там — у глибині сибірських руд — бухгалтери напевно полюбили би бух­облік по-справжньому.

Між іншим, так їм і треба. (Зазначаємо це із особливим задоволенням, не без зловтіхи.) Коли прогресивна громадськість років десять тому волала про неприйнятність для наших непідготовлених пострадянських реалій заморського обліку, який запроваджувався практично миттєво (не для старих міхів нове вино!), самі бухгалтери мовчали і поворотам своєї долі не опиралися. Отже, бухгалтерська «контрреволюція» пройшла фактично за їхньої мовчазної згоди: все одно, мовляв, не покарають, вестимемо облік так, як захочемо, а то все — «форми для проформи».

Отож тепер — покарають. І ми не проти: лупцювати — справді треба. Щоб розучилися мовчати. Як мовчали і тоді, і зараз...

P.S. А заразом (продовжуємо жовчно радіти) і до нас, аудиторів, народ більше потягнеться. Хоча б із тих, хто не хоче сидіти від двох до п’яти.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі