У Держгеонадр переконані, що за 2,5-3 роки взаємини на ринку газу стануть ринковими - Економіка - dt.ua

У Держгеонадр переконані, що за 2,5-3 роки взаємини на ринку газу стануть ринковими

21 грудня, 2011, 15:11 Роздрукувати

В угодах про розподіл продукції вже з 2012 року не буде пункту, що зобов'язує інвесторів в обов'язковому порядку продавати 50% видобутих природних копалин на внутрішньому ринку, тим більше за фіксованими цінами.

Про це в інтерв'ю ZN.UA повідомив голова Державної служби геології і надр України Едуард Ставицький. За його словами, ця умова раніше відлякувала інвесторів.

«Інвестор отримає логічне ринкове право розпоряджатися своєю часткою видобутих корисних копалин, зокрема вуглеводнів - нафти і газу», - додав він.

Досі договори про спільну діяльність у нафтогазовидобувній галузі передбачали обов'язковий продаж 50% частки вуглеводнів, що належить інвестору, на внутрішньому ринку України за регульованими (фіксованими) цінами.

Окрім того, каже Е.Ставицький, «законодавчо буде закріплено, що можливі зміни в оподаткуванні видобувних підприємств не будуть поширюватися на сторони після дати підписання Угоди про розділ продукції (УРП)».

На думку глави Держгеонадр, це значно спростить роботу інвесторів і підвищить довіру до України, як відповідального і обов'язкового землевласника.

За словами Е.Ставицького, нова Угода про розподіл продукції з компанією Vanco Prikerchenska буде підписуватися вже з урахуванням нового законодавства та вищевказаного положення в УРП. Поки що, незважаючи на згоду сторін піти на мирову, через процедуру міжнародного арбітражного розгляду (у Стокгольмі), яка автоматично продовжується, підписати нові договори з Vanco Prikerchenska юридично неможливо.

 

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >