З банківських документів можуть виключити реквізит код банку - Економіка - dt.ua

У зв'язку з введенням IBAN Нацбанк пропонує виключити реквізит "код банку"

2 серпня, 2019, 21:05 Роздрукувати

Передбачається, що з 1 листопада 2019 року в розрахункових документах буде виключено реквізит "код банку"

З 5 серпня почнеться введення міжнародного номера банківського рахунку IBAN © Нацбанк України / Flickr

Національний банк України (НБУ) оновить вимоги до формування міжбанківського електронного розрахункового документа.

Відповідно до проекту постанови НБУ "Про внесення змін до Інструкції про міжбанківський переказ коштів в Україні в національній валюті", який оприлюднено на сайті НБУ для громадського обговорення, передбачається, що з 1 листопада 2019 року реквізит "код банку" з розрахункових документів буде виключений.

"Передбачається, що з 1 листопада 2019 року в розрахункових документах буде виключено реквізит "код банку", оскільки міжнародний номер банківського рахунку IBAN вже містить інформацію про код банку", - наголошується в повідомленні.

НБУ буде приймати зауваження та пропозиції до проекту постанови до 31 серпня 2019 року.

Як повідомлялося, в Україні з 5 серпня почнеться введення міжнародного номера банківського рахунку IBAN.

Нові рахунки за стандартом IBAN будуть складатися з 29 буквено-цифрових символів, викладених у такій послідовності: код України (UA), контрольний розряд (дві цифри), код банку (шість цифр), номер рахунку.

Читайте також: Нацбанк розробив Правила використання QR-коду для здійснення переказу коштів

З 5 серпня 2019 банки будуть відкривати клієнтам нові рахунки в стандарті IBAN, а діючі номери рахунків змінювати у відповідності із вимогами справжнього стандарту із збереженням діючого номера аналітичного обліку.

У той же час, як і планувалося раніше, застосування IBAN з 1 листопада 2019 стане обов'язковим для клієнтів усіх банків України при здійсненні переказів грошових коштів як в національній, так і в іноземних валютах, у тому числі при транскордонних переказах. Тобто, всі переклади з 1 листопада 2019 будуть здійснюватися тільки з використанням IBAN.

У період з 5 серпня по 31 жовтня 2019 клієнти банків реквізити розрахункових документів зможуть вказувати як діючий номер рахунку та код банку, так і номер рахунку в стандарті IBAN.

Передбачається, що введення IBAN дозволить гармонізувати український платіжний простір з європейським, а також буде сприяти подальшій запланованій модернізації системи електронних платежів Національного банку. Загалом використання стандарту IBAN завдяки скороченню реквізитів повинно зробити більш зручним оформлення розрахункових документів.


У період з 5 серпня по 31 жовтня 2019 клієнти банків реквізити розрахункових документів зможуть вказувати як діючий номер рахунку та код банку, так і номер рахунку в стандарті IBAN.

Передбачається, що введення IBAN дозволить гармонізувати українське платіжний простір з європейським, а також буде сприяти подальшій запланованої модернізації системи електронних платежів Національного банку. В цілому використання стандарту IBAN завдяки скороченню реквізитів повинно зробити більш зручним оформлення розрахункових документів.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1277, 11 січня-17 січня Архів номерів | Зміст номеру < >