У Зеленського заявили, що формула "Роттердам+" ліквідована

Поділитися
У Зеленського заявили, що формула "Роттердам+" ліквідована © ExPro
Герус вважає, що ліквідація формули відбулася завдяки діям широкого кола осіб і публічному резонансу.

На сьогоднішній день теплова генерація вже не заробляє на так званій формулі "Роттердам+". Про це повідомив представник президента в Кабінеті міністрів Андрій Герус на своїй сторінці в Facebook.

Він зазначив, що за даними НКРЕКП, розрахунковий тариф ТЕС за формулою "Роттердам+" в першому півріччі 2019-го повинен був скласти 2 грн/кВт-год.

Але в останню декаду травня такий тариф впав на 24%, до 1,53 грн/кВт-год. За першу декаду червня тариф знизився - до 1,43 грн, що на 29% нижче відповідного тарифу згідно "Роттердам +".

"Сезонність не має суттєвого впливу на такі тарифи, але для повноти картинки можна порівняти такий тариф з відповідними періодами 2018 року. В останню декаду травня і першу декаду червня цього року тарифи ТЕС на 17% -24% нижче, ніж в минулому році у ці ж періоди", - зазначив Герус.

Таким чином, за його підрахунками, за червень вугільні електростанції отримають приблизно на 1,5 млрд грн менше, ніж отримали б при фактичному тарифі "Роттердам +",а їх тарифна виручка за другий квартал 2019 року була б на 3 млрд грн більше.

"Фактична ліквідація "Роттердам +" відбулася завдяки діям широкого кола осіб, великому публічному резонансу, висвітленню цієї корупційної формули в медіа, соціальним мережам і т. д. Ми зробили це разом", - додав представник президента.

Раніше команда Зеленського ініціювала законодавчі зміни формули "Роттердам+" на "Роттердам-".

Нагадаємо, що 3 березня 2016 року НКРЕКП прийняла постанову №289, в якій затвердила нову методологію розрахунку оптової ринкової ціни електроенергії. Згідно з цією методологією, вугільна складова у тарифі на електроенергію заснована на котируваннях вугільного хаба ARA (Роттердам) + доставка в український порт. Хоча насправді ж майже все вугілля постачається до ТЕС на значно менші відстані – з Донбасу та Росії. Відтак "плюс" у формулі є чистим прибутком теплоенергетиків. Понад 80% теплової генерації в Україні належить групі Ріната Ахметова.

НАБУ розпочало розслідування і 17 серпня 2017 року провело обшуки в приміщенні НКРЕКП у справі, пов'язаній з утвердженням формули "Роттердам+".

На думку експертів, формула "Роттердам +" стала вершиною схем збагачення в енергетиці. Вона дозволила близьким до влади структурам закуповувати за необґрунтовано завищеною ціною антрацит з тимчасово окупованих територій Донбасу.

Докладніше читайте в статті Ігоря Маскалевича "Блокада по-роттердамськи: донецький варіант" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі