У Зеленського запевнили послів G7 у небажанні повертати "Приватбанк" Коломойському

Поділитися
У Зеленського запевнили послів G7 у небажанні повертати "Приватбанк" Коломойському Дипломати поставили Богдану питання про долю "Приватбанку" і судову реформу © president.gov.ua
В ОП згадали, що на "латання дірок" у капіталі "Приватбанку" витратили 155 млрд гривень коштів платників податків.

Керівництво Офісу президента запевнив послів держав "Великої сімки", що не бачить підстав для повернення державного "Приватбанку", який до націоналізації належав Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову, колишнім власникам. Учасники зустрічі, яка відбулася на Банковій у середу, 23 жовтня, нагадали, що після націоналізації для збереження працездатності його докапитализировали більш ніж на 155 млрд гривень.

""Прийнявши рішення про націоналізацію, держава вклала в "Приватбанк" 155,3 млрд гнривень, що дозволило зберегти кошти українців. Ми вважаємо, що які б не були рішення судів, немає ніяких підстав для повернення державного "Приватбанку" колишнім акціонерам", - йдеться в повідомленні, опублікованому за підсумками зустрічі керівника ОП Андрія Богдана та його заступників Андрія Смирнова і Юлії Ковалів з послами G7.

Співрозмовники також обговорили перспективи співпраці України з Міжнародним валютним фондом, реформування банківського сектору, повернення коштів збанкрутілих банків і судову реформу, що західні дипломати жорстко критикують.

Представники президентського офісу розповіли послам про ініціативах, спрямованих на поліпшення інвестиційного клімату і підвищення темпів економічного зростання. Дипломати нагадали, що проекти законів про відокремлення оператора газотранспортної системи НАК "Нафтогаз України" (анбандлинге) та кримінальної відповідальності за незаконне збагачення будуть розглядатися парламентом на наступному тижні.

21 грудня 2016 року "Приватбанк" перейшов у державну власність. Держава отримала 100% в його капіталі, фінустанову було докапитализировано на суму 116,8 млрд грн. В кінці червня 2017 року Кабмін вирішив докапіталізувати банк ще на 38,5 млрд гривень на підставі пропозицій НБУ та висновку незалежного аудитора - компанії EY.

Сьогодні суди різних інстанцій розглядають сотні проваджень, пов'язаних із "Приватбанком". Його колишні власники Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов оскаржують в судах законність націоналізації банку, і українські суди вже прийняли ряд рішень на користь позивачів. Невизначеність із "Приватбанком" істотно ускладнює переговори з МВФ. У Фонді побоюються, що рішення про націоналізацію можуть переглянути.

Тим часом "Приватбанк" судиться з колишніми власниками в Лондоні.Апеляційний суд Англії та Уельсу став на бік "Приватбанку", підтвердивши право позивача на розгляд справи про виведення коштів власниками банку саме у британської юрисдикції. Наказ про всесвітній арешт активів Коломойського, винесений у грудні 2017 року, залишається чиннимо винесення судового рішення по суті.

Докладніше читайте в статті Юлії Самаевой "Схема Optima" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі