У Європі думають над трьома варіантами зниження газової залежності від Росії - ЗМІ

Поділитися
У Європі думають над трьома варіантами зниження газової залежності від Росії - ЗМІ У Європі придумали три способи знизити свою залежність від Росії
Як результат повинен бути забезпечений більш високий рівень диверсифікації зовнішніх джерел поставок енергоносіїв.

Європа обговорює способи боротьби з залежністю від російського газу, за допомогою яких вона, зокрема, має намір відійти від участі у вирішенні проблеми війни в Україні.

Про це нібито йшлося на зустрічі лідерів провідною в Європарламенті Європейської народної партії (ЄНП), яка відбулася 3-4 вересня в польському Катовіце, пише "Апостроф" з посиланням на свої джерела.

На заході були присутні президент Євроради Дональд Туск, керівник фракції ЄНП в європейському парламенті Манфред Вебер, віце-голови Франсуаза Гростет і Яцек Саріуш-Вольський, а також колишній голова Європарламенту Єжи Бузек.

В ЄНП запропонували три способи боротьби з енергозалежністю Європи від РФ.

Перший передбачає створення офісу з питань енергобезпеки в структурі Європейської дипломатичної служби, з метою підвищення узгодженості позицій ЄС у питаннях зовнішньої енергетичної безпеки.

Другий передбачає створення постійної групи для більш чіткої інтеграції зовнішніх пріоритетів енергетичної безпеки ЄС та призначення відповідального уповноваженого зі статусом віце-президента Єврокомісії для поліпшення узгодженості позицій країн-членів ЄС у питаннях зовнішньої енергетичної безпеки.

Третій варіант, названий джерелами, включає посилення координації дій між офісом Верховного представника ЄС із закордонних справ Федеріки Могеріні і єврокомісарами з питань енергетики з метою підвищення узгодженості позицій країн-членів ЄС з питань зовнішньої енергетичної безпеки.

Наголошується, що ЄНП в результаті бажає забезпечити більш високий рівень диверсифікації зовнішніх джерел поставок енергоносіїв для ЄС.

Як пише видання, можливий вплив кризи в Україні на безпеку поставок газу призвели до наміру знизити залежність не тільки від газу з РФ, але і від української ГТС.

Таким чином в ЄНП також розраховують "збільшити стійкість" ЄС щодо зовнішнього геополітичного тиску як Росії, так і України.

"Фактично мова йде про те, що після достатньої диверсифікації джерел постачання енергоносіїв (повідомляється про "стелі" не більш ніж 25% з одного джерела) ЄС постарається забути про російсько-український конфлікт, як про страшний сон, оскільки ні Росія, ні Україна не зможуть шантажувати ЄС питаннями переривання поставок природного газу", - пише видання.

Зазначимо, що в середині липня Євросоюз вирішив спрямувати зусилля на підтримку газопроводів, альтернативних "Турецькому потоку". Для цього Брюссель затвердив постанову про "енергетичну дипломатію", згідно з якою ЄС приступає до створення умов для переформатування енергетичних відносин з РФ. Зокрема, Брюссель вирішив зосередити зусилля на просуванні Південного газового коридору.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі