У Європарламенті прийняли законопроект, який може заблокувати "Північний потік-2"

Поділитися
У Європарламенті прийняли законопроект, який може заблокувати "Північний потік-2" Депутати підтримали поширення правил третього енергопакету на газопровід "Північний потік-2" © gazeta.ru
Законопроект поширює правила внутрішнього газового ринку ЄС на російський "Північний потік-2".

Євродепутати підтримали законопроект Єврокомісії, який поширює правила внутрішнього газового ринку ЄС на газопроводи, які знаходяться не на континенті, в тому числі - на "Північний потік-2", повідомляє Reuters.

Члени комітету підтримали зміну директиви 41 голосом, 13 проголосували проти, ще 9 утрималися.

Вказується, що законопроект посилює тиск на уряди Євросоюзу, які не можуть прийти до консенсусу в питаннях газу, і змушує їх прийняти рішення.

Пропозицію Єврокомісії підтримують країни Східної Європи та Балтії, які побоюються, що трубопровід протяжністю 1225 км підриває зусилля ЄС зі скорочення залежності від Москви та підтримку України, позбавляючи її транзиту газу.

Прихильники "Північного потоку-2", в тому числі Німеччина, виступають проти поширення правил внутрішнього газового ринку ЄС на газопровід Росії.

Наголошується, що у своєму нинішньому вигляді проект, який повністю належить російському "Газпрому", не відповідає правилам так званого третього енергетичного пакета ЄС.

Нагадаємо, що минулого року Єврокомісія запропонувала внести зміни до своєї газової директиви, щоб всі імпортні трубопроводи підпорядковувалися наступним правилам: не належали безпосередньо постачальникам газу, застосовували недискримінаційні тарифи та надавали можливості третім сторонам.

Раніше, 11 березня, проти будівництва "Північного потоку-2" зі спільною заявою виступили парламенти Литви, Латвії та Польщі. Пізніше до них приєдналася й Естонія.

Читайте також: У США не виключили санкцій проти учасників будівництва "Північного потоку-2"

Наприкінці січня 2017 року влада німецької землі Мекленбург-Передня Померанія дала згоду на будівництво ділянки газопроводу "Північний потік-2" по дну Балтійського моря.

Російський "Газпром" заявив про намір розпочати будівництво "Північного потоку-2" вже навесні 2018 року. Проти будівництва виступають Україна, Польша, США, країни Балтії, Данія, а також ще кілька країн ЄС. У Європейській комісії триває обговорення проекту.

Система "Північний потік-2" складається з двох паралельних гілок трубопроводу, пропускною здатністю близько 27,5 мільярдів кубометрів газу на рік.

Детальніше про ризики "Північного потоку-2" читайте у статті Олени Павленко "Третій непрохідний" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі