У ЄС наполягають на скасуванні в Україні монополії облгазів

Поділитися
У ЄС наполягають на скасуванні в Україні монополії облгазів У Європі вимагають скасувати привілеї для окремих постачальників газу © ekipaj / Depositphotos
Енергетичне співтовариство вважає, що український уряд лобіює інтереси газових монополістів.

Україна не виконує взятих на себе зобов'язань перед Енергетичним співтовариством, до якого приєдналася в 2011 році. Про це заявив представник секретаріату організації Дірк Бушле, пише DW.

На виконання зобов'язань перед Енергетичним співтовариством Україна в 2015 році прийняла закон про ринок газу. Він передбачає, зокрема, поділ на українському ринку функцій транспортування газу і його збуту. Таким чином, різні оператори повинні були отримати вільний доступ до мереж для того, щоб конкурувати в інтересах споживачів.

При цьому в березні цього року уряд України вже другий раз за рік продовжив "перехідний період", протягом якого за обласними газорозподільними компаніями та їх дочірніми структурами закріплене ексклюзивне право на постачання газу. Офіційна мета перехідного періоду - виключити стрибок цін.

В Енергетичному співтоваристві гостро критикують, що під приводом перехідного періоду український уряд продовжує цементувати привілейоване становище облгазів. "Це неприпустимо, коли під виглядом заходів щодо соціального захисту закріплюється концентрація на ринку", - відзначив Бушле.

На минулому тижні Енергетичне співтовариство відкрило провадження про порушення зобов'язань, які взяла на себе Україна, вступаючи в організацію. Європейські партнери вимагають скасувати привілеї для окремих постачальників газу.

Обласні газорозподільні компанії - монополісти на локальних ринках газу в Україні. Власником більшості облгазів через офшорні компанії є бізнесмен Дмитро Фірташ.

Раніше прем'єр-міністр Гройсман заявляв, що облгази будуть платити за газорозподільні мережі.

Нагадаємо, що Кабмін доручив Міністерству енергетики та вугільної промисловостідо 10 березня 2017 року укласти з компаніями-операторами (облгазами) регіональних газорозподільних мереж (ГРМ) договори на експлуатацію цих мереж, а також розірвати діючі договори.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі