У Росії вступила в дію заборона на експорт в Україну нафти і нафтопродуктів

Поділитися
У Росії вступила в дію заборона на експорт в Україну нафти і нафтопродуктів Російська заборона на експорт нафти і нафтопродуктів набирає чинності з 1 червня © stroymart.com.ua
В Україні досить спокійно поставилися до введених санкцій.

У п'ятницю, 1 червня, в Росії набула чинності заборона на поставки нафти і нафтопродуктів. Ситуацію прокоментував секретар РНБО Олександр Данилюк.

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Данилюк заявив, що заборона Росії на поставки нафти і нафтопродуктів може створити Україні проблеми. Про це він заявив на брифінгу після наради в РНБО.

"Є проблеми, які створюють нам насправді найбільший ризик – це проблема втрати транзиту газу через територію України з 1 січня 2020 року. Є проблеми, пов'язані з діями РФ щодо обмеження, які будуть впроваджені з 2 червня, і будуть стосуватися обмежень щодо постачання дизеля, масел і заборони на постачання нафти", - сказав Данилюк.

Він зазначив, що, наприклад, близько 40% дизельного палива йде в Україну з Росії.

"Це істотно, і в очікуванні цих обмежувальних заходів саме бізнес повинен був думати, як диверсифікувати поставки. І це, насправді, відбувається", - зазначив він.

При цьому секретар РНБО не виключив, що може "просто відбутися зміна постачальника", і не буде реального обмеження поставок з РФ. Але країна повинна бути готова до заборони, додав він.

Нагадаємо, Росія встановила заборону на експорт в Україну нафти і нафтопродуктів. З 1 червня постачання нафтопродуктів з РФ в Україну будуть здійснюватися "за окремим дозволом".

За даними російських ЗМІ, вводиться заборона на експорт нафти і нафтопродуктів в Україну, а також на ввезення в Росію товарів українського машинобудування, легкої промисловості та металообробки. Під експортну заборону потрапили сира нафта, масла, вазелін і нафтовий кокс, бітумні і асфальтові суміші та інші вироби з нафтопродуктів.

За даними державної фіскальної служби, в січні-березні Україна імпортувала нафтопродуктів більш ніж на 1 мільярд доларів. При цьому імпорт з Росії склав 45 відсотків.

Більш вагома залежність України від вугільних поставок з Росії. Вони забезпечують роботу цілого ряду ТЕС і оперативно замінити їх досить складно, зауважують фахівці.

Повідомлялося, що у січні-березні 2019 року транзитні перевезення нафтопродуктів по залізниці через територію України збільшилися на 25%, до 21 900 т, порівняно з обсягами того ж періоду 2018 року (17 600 т). Транзитом через Україну в березні пройшли 1800 т бітумів і 1500 т реактивного палива з Росії до Молдови.

Кабінет міністрів продовжив до 31 грудня 2019 року включно дію ембарго на ряд товарів з Російської Федерації і ввізного мита стосовно інших російських товарів, які введені на початку 2016 року у відповідь на торгові заборони та обмеження РФ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі