У Росії визнали повний контроль США над розвитком нафтового ринку

Поділитися
У Росії визнали повний контроль США над розвитком нафтового ринку Саме у США є весь набір факторів, який формує розвиток конкурентного нафтового ринку, зазначив Сєчін © expert.ru
США перетворилися в найважливіший регулятор глобального масштабу, підкреслив Сєчін.

Президент російської компанії "Роснефть" Ігор Сечин заявив, що сланцева нафта змінює структуру світового видобутку та експортних потоків "чорного золота".

"Ці зміни пов'язані, насамперед, з феноменом сланцевого видобутку і тією обставиною, що балансування, яке раніше здійснювалося країнами ОПЕК, перейшла, по суті, до регіонального ринку США, який перетворився в найважливіший регулятор глобального масштабу", - сказав Сєчін.

За його словами, це сталося не тільки тому, що різко зріс сланцевий видобуток, але й тому, що "саме у США є весь набір факторів, який формує розвиток конкурентного нафтового ринку".

"Це і фінансові джерела, фінансові деривативи, біржові майданчики, розвинена система нафтогазопроводів і величезна кількість підрядних організацій, які мультиплікують на всю економіку ефект від галузі", - підкреслив президент "Роснефти".

Сєчін упевнений, що "у цьому зв'язку в коротко - і середньостроковій перспективі тенденції світового нафтового ринку також значною мірою визначатимуться ринком США". Він підкреслив, що "в даний час сукупний борг лише двадцяти п'яти компаній, що займаються сланцевої здобиччю, становить близько 150 млрд дол".

"І, за наявними оцінками, існуючі механізми хеджування і прологнируемого кредитування під заставу запасів, в умовах низьких цін, можуть зберегтися, хоча і в менших масштабах, аж до 2017 року", - додав Ігор Сєчін.

Читайте також: Міністр енергетики ОАЕ прогнозує зростання цін на нафту у 2016 році

Як писало агентство Bloomberg, економіку Росії, яка побудована на експорті сировини, при ціні нафти 50 доларів за барель чекає найглибша рецесія за останні 20 років. Падіння ціни на нафту перевірить оптимізм президента Росії Володимира Путіна, який заявив, що найгірший етап економічної кризи вже пройдено. Для збалансування бюджету РФ необхідна ціна нафти 80 за барель, зазначає агентство.

Світовий банк погіршив прогноз цін на нафту, а також на іншу сировину у 2015-2016 роках. "Достатні запаси нафти й іншої сировини і слабкий попит, особливо на промислові види сировини, є причиною того, чому ціни можуть залишитися стабільно низькими", - заявив старший економіст СБ Джон Баффес.

Експерти Goldman Sachs Group Inc вважають, що надлишок пропозиції нафти на світовому ринку буде підтримувати низькі ціни протягом наступних 15 років. Довгостроковий прогноз Goldman Sachs передбачає вартість нафти на рівні близько 50 доларів за барель.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі