У парламенті надумали змінити членів Ради НБУ

Поділитися
У парламенті надумали змінити членів Ради НБУ Рада може освіжити склад Ради НБУ © Андрій Товстиженко, DT.UA
Недовго думаючи, всього лише чотири місяці, у парламенті таки вирішили звільнити "старих" членів Ради НБУ.

Верховній Раді запропонували проголосувати за нових представників Ради НБУ за квотою парламенту. Напередодні в парламенті зареєстрували законопроект №4323 про звільнення нинішніх членів і проект №4324 про призначення нових кандидатур.

Як пояснив голова профільного комітету ВР з питань фінансової політики та банківської діяльності Сергій Рибалка, запропоновано призначити "чотирьох кандидатів, які були відібрані на засіданні комітету в листопаді".

Першим проектом пропонується звільнити шістьох членів ради НБУ "на підставі дострокового припинення їхніх повноважень" (Олександр Біланенко, Станіслав Буковинський, Ольга Кандибка, Трохим Ковальчук, Віталій Ломакович та Ігор Лютий). Крім того, Юрій Полунєєв має бути звільнений з посади "у зв'язку з закінченням терміну його повноважень".

Нових чотирьох представників у Раду НБУ профільний комітет ВР визначив ще в кінці листопада 2015 року: голову ради Асоціації українських банків (АУБ) Станіслава Аржевітіна, Віру Ричаківську і Олену Щербакову, які раніше працювали в Нацбанку, а також Тимофія Мілованова - професора Пітсбурзького університету, члена редколегії VoxUkraine, в. о. президента КЅЕДе.

Як пояснює Рибалка, комітет досі не реєстрував проект "тому, що планували відразу запропонувати кандидатів і в Раду НБУ, і в наглядові ради держбанків".

"Але фракції, які мали висувати кандидатів у наглядові ради держбанків, так і не визначилися з вибором. Тому ми вирішили почати з Ради НБУ: без нього робота регулятора з деяких питань заблокована", - заявив Рибалка на засіданні комітету у середу, цитує його FinClub.

Як писало DT.UA, повноваження членів Ради закінчилися ще у вересні минулого року, новий склад досі не сформований. До того ж відомі проблеми роботи попередньої Ради. Вона практично не діяла.

Більш ніж за півроку повної бездіяльності Ради НБУ ні президент, ні парламент так і не спромоглися призначити і делегувати туди своїх представників. І таким чином задіяти цей передбачений Конституцією інструмент контролю за діяльністю головного банківського відомства.

Рада НБУ відповідно до Конституції розробляє основні засади грошово-кредитної політики та здійснює контроль над її реалізацією. Склад ради формується президентом і Верховною Радою з числа осіб, які представляють позицію НБУ, законодавчої і виконавчої влади, чим забезпечуються передумови відповідної координації.

Комітет ВР ще чотири місяці тому затвердив членів ради за своєю квотою, але до голосування в сесійній залі справа так і не дійшла.

Ситуація фактично блокується президентом, говорив раніше в інтерв'ю DT.UA колишній голова ради Нацбанку, професор Анатолій Гальчинський. "Чому? Президент, всім зрозуміло, має монопольний вплив на НБУ. Рада природним чином може обмежити цю монополію. Можливо, відповідь на питання розміщується у цій площині", - зазначав він.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі