У проекті ПК Мінфін не запропонував зрушень в економіці, яких чекає суспільство – експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
У проекті ПК Мінфін не запропонував зрушень в економіці, яких чекає суспільство – експерт На 700 сторінках проекту Податкового кодексу експерти не бачать потенціалу для зрушення в економіці
Володимир Котенко сумнівається, що 2016 рік стане роком податкової реформи, як ним не став і 2015-й.

2015 рік, який повинен був стати роком податкової реформи, таким не став.

Таку думку в коментарі DT.UA висловив Володимир Котенко, керівник податково-юридичної практики Ernst&Young в Україні.

"На мій погляд, він і не міг ним стати, тому що підготовка реформи почалася лише наприкінці 2014-го. Будемо чесними, відведеного часу на створення документа, який сприймався би як щось нове й реформаторське, було мало. Більше скажу, дуже важливо зробити все можливе, щоб цей рік так і не став роком податкової реформи", - сказав Котенко.

"Якщо є бажання знизити якісь податки, вибачте, для цього не треба друкувати документів на 700 сторінок. Суспільство чекає не просто нових ставок, доданих пунктів і змінених слів. Суспільство прагне тектонічних зрушень в економіці, а їх у документі Мінфіну немає", - вважає експерт.

Читайте також: Яценюк готовий обговорювати з "БПП" держбюджет і податкову реформу

Як пише в своїй статті Юлія Самаєва, у поданій податковій реформі вдень із вогнем не знайти інструментів усунення таких глибоко корупційних і неприйнятних для цивілізованих суспільств "особливостей" нашої системи оподаткування, як невідшкодування ПДВ, відсутність контролю трансфертного ціноутворення, абсолютно незрозуміла система електронного адміністрування податків і, звичайно ж, діяльність самих фіскалів.

"Коли Мінфін мусував посилання про те, що "податкова реформа - це не тільки ставки", була надія, що йтиметься саме про такі речі. Коли Мінфін презентував власне податкову реформу, стало зрозуміло, що все-таки йдеться тільки про ставки. Так, переписали 700 сторінок Податкового кодексу. Так, внесли понад 300 змін, половина з яких - заміна "песиків" на "собачок", але на головні питання бізнесу так і не відповіли", - пише автор.

Детальніше про проект бюджету на 2016 року і про проект нового Податкового кодексу читайте в статті Юлії Самаєвої Бюджетний пакет Мінфіну: стабілізація недорозвиненості у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі