У Приватбанку оприлюднили умови судових виплат за євробондами

Поділитися
У Приватбанку оприлюднили умови судових виплат за євробондами
Виплати за облігаціями поки не передбачаються.

Арбітражний суд Лондона виніс часткове рішення за євробондами, випущеними в 2010 і 2013 років, яке не накладає на Приватбанк зобов'язань по виплатах. Але ще має бути прийняте рішення щодо іншого аспекту лінії захисту Приватбанку проти позовних вимог, говориться в прес-релізі банку.

"За нинішніх обставин існує велика невизначеність щодо того, чи повинен Приватбанк здійснити які-небудь виплати за арбітражним рішенням, а якщо має, то коли. Навіть якщо коли-небудь від Приватбанку потрібно здійснити які-небудь виплати, згідно з арбітражним рішенням, вони будуть істотно менше розміру позовних вимог", - наголошується в повідомленні.

У банку не розголошують повну інформацію через її конфіденційності. При цьому зазначають, що суд "ухвалив, що від Приватбанку не потрібні виплати за єврооблігаціями 2010-2013 років випуску, якщо остаточними власниками є особи, зв'язок яких з колишніми власниками доведена, або якщо власники утримують єврооблігації в інтересах таких осіб".

Крім того, арбітражний суд застосував механізм, згідно з яким кожен довірчий керуючий акціями буде перевірений на зв'язок з екс-власниками банку. Якщо зв'язок буде доведено, то такого власника акцій виключать "з кола осіб для виплат за арбітражним рішенням", так само як і власники рахунків, які не нададуть інформацію щодо кінцевого бенефіціара.

При цьому, арбітражний суд також постановив, що рішення набудуть чинності тільки після прийняття рішення про інший лінії захисту Приватбанку (слухання за якою арбітражний суд поки відклав), і тільки у разі, якщо арбітражний суд відхилить таку лінію захисту".

Таким чином, арбітражні рішення в частині виплат з боку Приватбанку щодо єврооблігацій, "поки повністю знаходяться під дією відкладальної умови".

В Приватбанку також відзначають, що суд ще має розглянути інші аспекти справи. "Відповідні подання в суд є конфіденційними", - уточнюють в банку. І поки вони не будуть розглянуті, "що очікується протягом 2020 року, позиція щодо арбітражних рішень залишатися невизначеною".

Сьогодні суди різних інстанцій розглядають сотні виробництв, пов'язаних з "Приватбанком".

21 грудня 2016 року "Приватбанк" перейшов у державну власність. Держава отримала 100% в його капіталі, фінустанову було докапитализировано на суму 116,8 млрд грн. В кінці червня 2017 року Кабмін вирішив докапіталізувати банк ще на 38,5 млрд гривень на підставі пропозицій НБУ та висновку незалежного аудитора - компанії EY.

Докладніше читайте в статті Юлії Самаевої "Схема Optima" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі