У підписаних з Росією газових документах закладено конфлікт і немає ціни на газ

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
У підписаних з Росією газових документах закладено конфлікт і немає ціни на газ Україна і Росія заклали різні підходи до погашення газового боргу
Враховуючи важливість засекречених документів для енергобезпеки України, ZN.UA вирішив розкрити їхній зміст.

Одним з документів, підписаних Україною, Росією і Євросоюзом в ніч з 30 на 31 жовтня в Брюсселі в результаті складних газових переговорів, було Доповнення №33, яке засекречене сторонами грифом "Комерційна таємниця".

Але, враховуючи значущість "зимового пакету" для енергобезпеки країни, редакція ZN.UA вирішила надати його зміст розголосу.

Насправді Додаток №33 хоч і є невід'ємною частиною контракту купівлі-продажу газу від 19 січня 2009 р., за великим рахунком, швидше фіксує різні позиції і наміри сторін.

З тексту Доповнення №33, яким володіє ZN.UA, випливає, що стосовно обов'язкових умов поставок газу, а саме: оплати боргу за газ, поставлений "Газпромом" на адресу "Нафтогазу" в листопаді-грудні 2013 р. і квітні-червні 2014 р., - сторони "заявили" різні підходи. Так, на думку "Нафтогазу", виплата 3,1 млрд дол. "є повною оплатою неоплачених рахунків (розрахунок базується на ціні, що дорівнює 268,5 дол. за тисячу кубометрів)".

"Газпром" заявляє як продавець, що ця ж сума "є частковим погашенням заборгованості покупця" за той же обсяг газу.

Очевидно, що з цієї причини в Додатку №33 не зафіксований точний обсяг неоплаченого газу - кожна зі сторін вважає по-своєму.

Це ж обставина здатна ускладнити подальші переговори, особливо про постачання газу в період з 1 січня по 31 березня 2015 р.

Крім того, у Додатку №33 не зафіксована ціна закупівель. Джерело ZN.UA, присутнє на переговорах у Брюсселі, розповіло, що Коболєв в якийсь момент був готовий погодитися на збільшення ціни порівняно з тією, на якій українська сторона наполягає в позовній заяві в Стокгольмському арбітражі. Принаймні, в питанні розрахунку суми накопиченого боргу за 11 млрд кубометрів газу (це за розрахунками "Газпрому"). Тим не менш, його утримали від такого необачного вчинку.

В документі йдеться тільки про обсяги поставок газу, і жодним чином не зафіксована ціна на газ.

Детальніше про ризики, закладені в підписаних між РФ і Україною газових угодах, читайте в статті Алли Єрьоменко Ринок газу України: коло сьоме монопольного пекла.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі