У п'яти країнах Європи підписали лист про небезпеку "Північного потоку - 2"

Поділитися
У п'яти країнах Європи підписали лист про небезпеку "Північного потоку - 2" "Північний потік - 2" лише представляють комерційним проектом © gazeta.ru
В документі зазначається, що проект насправді є інструментом політики російської держави.

Керівники парламентів Польщі, Литви і Латвії підписали у Вільнюсі лист із застереженням про небезпеку газопроводу "Північний потік - 2" для країн Євросоюзу.

"Газопровід "Північний потік - 2" спрямований на енергетичну залежність держав Європейського Союзу від Росії", - йдеться в документі, раніше вже підписаному в Україні та Молдові, повідомляє "Польське радіо".

"Завдяки тому, що цей документ підписала група країн, а не окремі держави, такий голос більш чутний", - зазначив журналістам спікер польського Сейму Марек Кухцінський.

"Один принцип – загальне занепокоєння про безпеку усіх країн Європейського Союзу, а також країн, що знаходяться у східній її частині. Ми хочемо співпрацювати з усіма, але хочемо також, аби шанували і турботу про безпеку громадян наших балтійських країн і Польщі. Ми всі разом підтримуємо Україну, яка у ці дні веде тяжку боротьбу за свою незалежність", - зазначив він.

У листі наголошується, що енергетична безпека становить ключовий компонент об'єднаної і процвітаючої Європи. На думку авторів листа, незважаючи на те, що газопровід "Північний потік – 2" представляють як комерційний проект, насправді він є інструментом політики російської держави.

Польща, Литва, Україна, Латвія і Молдова закликали європейські країни гарантувати, що експлуатація газопроводу "Північний потік – 2" проходитиме згідно з правилами ЄС.

Раніше повідомлялося про те, що влада німецької землі Мекленбург-Передня Померанія дали згоду на будівництво ділянки газопроводу "Північний потік-2" по дну Балтійського моря.

Російський "Газпром" заявив про намір розпочати будівництво "Північного потоку-2" вже навесні 2018 року. Проти будівництва виступають Україна, Польша, США, країни Балтії, Данія, а також ще кілька країн ЄС. У Європейській комісії триває обговорення проекту.

Система "Північний потік-2" складається з двох паралельних гілок трубопроводу, пропускною здатністю близько 27,5 мільярдів кубометрів газу на рік.

Детальніше про ризики "Північного потоку-2" читайте у статті Олени Павленко "Третій непрохідний" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі