У НБУ аргументували падіння гривні із зростанням доходів громадян

Поділитися
У НБУ аргументували падіння гривні із зростанням доходів громадян © НБУ / Flickr
У центробанку запевнили у відсутності чинників для знецінення гривні та розповіли про сезонні причини.

Пропозиція іноземної валюти з боку головних експортних галузей (гірничо-металургійного та агропромислового комплексів) залишається на високому рівні, а це свідчить про відсутність фундаментальних причин для знецінення гривні. Натомість, на українському валютному ринку спостерігається збільшення попиту на іноземну валюту через сезонні, ситуативні та психологічні чинники, заявили в Національному банку України.

"Дається взнаки сезонне збільшення попиту з боку імпортерів енергоресурсів, які потребують валюту для розрахунків за газ та за нафтопродукти (для раннього початку збирання врожаю) та з боку імпортерів товарів та послуг споживчого спрямування (електроніка, харчові продукти, туризм тощо), що є наслідком зростання доходів населення". – йдеться в офіційній заяві НБУ щодо ситуації на валютному ринку.

Також в регуляторі зазначили, що під впливом негативних очікувань вже традиційно напередодні осені зменшується пропозиція валюти з боку населення на готівковому ринку, що впливає на операції банків на міжбанківському валютному ринку.

В НБУ додали, що для усунення дисбалансу на міжбанківському валютному ринку, щодня продають іноземну валюту. Загалом за поточний тиждень Національний банк під час валютних інтервенцій продав 215 млн дол. США. Зокрема, сьогодні було проведено аукціон з продажу 50,0 млн дол. США, під час якого було отримано заявок на купівлю на суму 32,7 млн дол. США. За результатами аукціону Національний банк продав 24,8 млн дол. США за середньозваженим курсом 27,93 грн/дол.

"Завдяки проведенню аукціону попит на валюту було задоволено, і довідковий курс гривні на 12:00 становив 27,93 грн/дол.", - резюмували у фінансовому регуляторі.

Також в НБУ заявили, що можуть згладжувати лишще сезонні коливання, у той час якщо фактори, які склалися в економіці, зумовлюють тиск на послаблення чи посилення курсу, то курс має рухатись у відповідному напрямку, і Національний банк цьому руху не протидіє.

Зазначимо, що липневе зростання долара становить близько 3%, що істотно нижче за максимуми початку року. Поточне слабшання гривні пояснюється впливом короткострокових факторів, зокрема зростанням попиту на валюту з боку імпортерів, відшкодуванням ПДВ та виплатами за ОВДП.

Аналітики інвестбанку Goldman Sachs прогнозують зростання курсу нацвалюти у перспективі 12 місяців і до кінця 2018 року до 24,8 грн/долар.

Однак, згідно з прогнозом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (МЕРТ), за підсумками поточного року очікується зниження курсу гривні з 28,1 до 28,5 грн/ долар із подальшим слабшанням до 29,4 грн/долар на кінець 2019 року. Плавна девальвація гривні триватиме на 3,2% на рік, і на кінець 2021 року курс сягне позначки у 30,7 грн/долар.

Докладніше читайте в матеріалі Вадима Іосуба "Курс гривні: спокій, тільки спокій!" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі