У НБУ очікують подальше зростання інфляції

Поділитися
Зростання заробітних плат і споживчий попит стимулюють інфляцію в країні.

Національний банк України зберігає прогноз інфляції за підсумками 2018 року на рівні 10,1%, хоча зростання цін у листопаді в річному вираженні досягло 10%. Про це йдеться у коментарі на офіційному сайт НБУ.

Наголошується, що прискорення базової інфляції в листопаді до 8,9% р/р було обумовлене, насамперед, зростанням цін на послуги під впливом подальшого зростання виробничих витрат, зокрема на оплату праці, а також тиску з боку споживчого попиту.

Темпи подорожчання продуктів харчування з високим ступенем обробки залишилися на рівні 10% р/р. Прискорення зростання цін на макаронні, кондитерські та борошняні вироби було компенсовано більш повільною динамікою цін на інші продукти. Зокрема, завдяки зниженню світових цін повільніше дорожчали м'ясні і молочні продукти. Цей же фактор на тлі очікуваного рекордного врожаю соняшнику в Україні сприяв зниженню темпів зростання цін на соняшникову олію, спреди і майонез.

Темпи зростання цін на непродовольчі товари також трохи сповільнилися (4,4% р/р). Зокрема, за рахунок зміцнення обмінного курсу гривні протягом жовтня-листопада нижчими темпами зростали ціни на побутову техніку та автомобілі, а зростання цін на одяг і взуття залишалося стриманим.

Зростання цін на сирі продукти харчування в листопаді прискорилося до 2,4% р/р, що нижче, ніж прогнозував Нацбанк.

"Недостатня пропозиція через несприятливі погодні умови і слабкий врожай овочів в Європі стимулювали прискорення зростання цін на овочі. Борошно дорожчало через зростання цін на пшеницю. У той же час у листопаді подешевшали фрукти та яйця і сповільнилося зростання цін на молоко, що нівелювало прискорення цін на інші сирі продукти харчування", – йдеться в коментарі.

У НБУ відзначили, що темпи зростання адміністративно регульованих цін за підсумками листопада збільшилися до 17,3% р/р. Зокрема, в листопаді зросли тарифи на природний газ для населення (на 22,9%) та послуги місцевого телефонного зв'язку. До того ж високими темпами продовжували зростати ціни на алкогольні напої, тютюнові вироби, проїзд в автодорожньому транспорті.

У той же час зниження світових цін на нафту і посилення курсу гривні сприяли уповільненню зростанню цін на паливо.

За даними Держстату, у листопаді споживча інфляція прискорилася до 10% рік до року, а в місячному вимірі ціни зросли на 1,4%.

"Дещо вищі показники базової інфляції і темпів зростання адміністративно регульованих цін майже повністю компенсувалися низькими темпами зростання цін на сирі продовольчі товари", – сказано в повідомленні.

"Незважаючи на незначні відхилення в темпах зростання цін по різних групах товарів в листопаді, прогноз споживчої інфляції на кінець року (10,1% р/р) залишається актуальним", – відзначають в НБУ.

Нагадаємо, за прогнозом Нацбанку, до кінця року інфляція складе 10,1%. У жовтні зафіксовано зростання інфляції на 1,7%, у листопаді - на 1,9%. Раніше аналітики Reuters спрогнозували, що в 2019 році зростання інфляції в Україні сповільниться. У проекті державного бюджету на 2019 рік, прийнятому Радою в першому читанні, закладається рівень інфляції в 7,4%. Детальніше про темпи зростання економіки та проблеми боротьби з інфляцією читайте в статті Богдана Данилишина "Боротьба з інфляцією або економічнезростання. Що важливіше?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі