У "Нафтогазі" заявили про можливість зриву реформи корпоративного управління через дії МЕРТ

Поділитися
У "Нафтогазі" заявили про можливість зриву реформи корпоративного управління через дії МЕРТ "Нафтогаз" обурений діями МЕРТ
У НАК впевнені, що перепідпорядкування "Укртрансгазу" Міністерству економіки суперечить принципам Третього енергопакету.

Перепідпорядкування ПАТ "Укртрансгаз" Міністерству економічного розвитку і торгівлі не спрямоване на виконання Україною зобов'язань Третього енергетичного пакету, говориться в офіційному прес-релізі НАК "Нафтогаз України", поширеному ввечері в п'ятницю, 16 вересня.

"Це рішення суперечить вимогам як Третього енергопакету, так і закону "Про ринок природного газу". Воно також ставить під загрозу виконання Плану реформи корпоративного управління "Нафтогазу", під реалізацію якого був отриманий кредит ЄБРР $ 300 млн на закупівлю газу", – йдеться в повідомленні.

Крім того, дії МЕРТ створюють загрозу зриву кредитної угоди зі Світовим банком на суму $ 500 млн, необхідної для стабільного проходження опалювального сезону 2016-2017 років.

У "Нафтогазі" нагадали, що однією з вимог Третього енергопакету є неможливість одночасного контролю одним органом над компаніями, які здійснюють діяльність з транспортування газу, з одного боку, і займаються його постачанням і видобуванням, з іншого.

План реструктуризації "Укртрансгазу" був схвалений Кабінетом міністрів у липні 2016 року, а також узгоджений з Секретаріатом Енергетичного Співтовариства, ЄБРР та іншими західними партнерами.

Зокрема, план передбачає утворення нової компанії-оператора, в якій буде створено незалежну наглядову раду.

"Цей план не передбачає такої міри, як прийняття рішення про зміну контролю над "Укртрансгазом". Все, що передбачено у відношенні "Укртрансгазу" – це доручення МЕРТ "рекомендувати Національній акціонерній компанії "Нафтогаз України" створити в ПАТ "Укртрансгаз" наглядову раду в кількості п'яти чоловік з низкою умов", – уточнили в НАК.

У компанії заявили, що жлден пункт із затвердженого плану реструктуризації "Нафтогазу" поки не виконаний, і це викликало занепокоєння і зауваження Секретаріату Енергетичного Співтовариства.

"Мінекономіки повинно було вже давно розробити й опублікувати так звану "політику власності", яка стала б орієнтиром для роботи наглядових рад державних підприємств. Натомість міністерство робить дії, які, зрештою, ведуть до ручного управління державними підприємствами. Рішення МЕРТ також може істотно ускладнити подальші переговори "Нафтогазу" із західними партнерами, які не розуміють логіку такого кроку", – заявив головний комерційний директор Групи "Нафтогаз" Юрій Вітренко.

Читайте також: ЄБРР стурбований раптової передачею "Укртрансгазу" під контроль МЕРТ

Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) не тільки вивело "Укртрансгаз" з-під управління НАК "Нафтогаз України", але також перебрало на себе контроль над здійсненням закупівель компанії.

Так, одним наказом №1478 від 7 вересня МЕРТ оновив статут НАК, внісши доповнення до п. 48 щодо розширення повноваження загальних зборів акціонерів УТГ.

Ще одним наказом №1510 від 13 вересня міністерство скасувало положення про порядок формування, затвердження та контролю за виконанням фінансового плану і річного плану закупівель "Укртрансгазом", затвердженого "Нафтогазом".

Обидва накази підписані першим віце-прем'єром–міністром економіки Степаном Кубівим.

Раніше функції з управління ПАТ "Укртрансгаз" входили до компетенції правління "Нафтогазу".

"Нафтогаз України" об'єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни. Холдинг є монополістом з транзиту і зберігання природного газу в підземних сховищах, а також з транспортування нафти трубопровідним транспортом по території країни. МЕРТ належить 100% акцій НАК "Нафтогаз України".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі