У "Нафтогазі" побоюються відмови Стокгольмського суду за позовом до "Газпрому" через дії МЕРТ

Поділитися
У "Нафтогазі" побоюються відмови Стокгольмського суду за позовом до "Газпрому" через дії МЕРТ Коболєв розповів про ризики, викликані перепідпорядкуванням «Укртрансгазу» Міністерству економіки © yes-ukraine.org
Позовні вимоги НАК до російського монополіста становлять 12 мільярдів доларів.

Стокгольмський арбітраж може відхилити позов НАК "Нафтогаз України" до російського "Газпрому" щодо транзиту газу через недавнє рішення Міністерства економічного розвитку та торгівлі перебрати на себе функції управління ПАТ "Укртрансгаз", вважає голова правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв.

"Цей крок, який був зроблений Міністерством економіки, повністю суперечить плану з розподілу функцій НАК і є великим порушенням цього плану... Найбільший і найстрашніший наслідок, який ми можемо отримати, це відмова Стокгольмського арбітражу від розгляду транзитної справи проти "Газпрому", заявив Коболєв в ході другого дня 13-й щорічній зустрічі "Ялтинської європейської стратегії", передає "РБК-Україна".

Керівник "Нафтогазу" нагадав, що позовні вимоги НАК до російського монополіста становлять 12 мільярдів доларів. Крім того, українська компанія вимагає запровадження можливості віртуального реверсу і гарантування обсягів транзиту газу, а "Газпром", у свою чергу, хоче зберегти статус-кво.

"Якщо це рішення не скасувати, то воно відкриває "Газпрому" дуже прості двері для того, щоб зупинити цей судовий позов. Про це є офіційний висновок наших юридичних радників", – підкреслив Коболєв.

Читайте також: Прихід європейців в українську ГТС дозволить зберегти 2 млрд дол. доходів для країни - Коболєв

Як повідомлялося, "Нафтогаз" за "транзитним" позовом вимагає передати його права та обов'язки за транзитним договором оператору ГТС – компанії "Укртрансгаз" відповідно до вимог Третього енергопакету, а також змінити методику розрахунку транзитного тарифу відповідно до європейських стандартів і положень енергетичного і антимонопольного законодавства України та ЄС.

Нагадаємо, Міністерство економічного розвитку та торгівлі внесло зміни до статуту НАК "Нафтогаз України", забравши на себе всі функції з управління "Укртрансгазом" і ГТС.

Детальніше про можливі наслідки цього рішення, а також про перспективи української газотранспортної системи читайте в інтерв'ю Алли Єрьоменко з Андрієм Коболевым у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі