У Нацбанку повідомили, як змінилися ціни в серпні - Економіка - dt.ua

У Нацбанку назвали причини дефляції

10 вересня, 23:25 Роздрукувати

Споживча інфляція в серпні знизилася до 8,8%.

Зростання цін на непродовольчі товари в серпні сповільнилося до 1,4% © Капитал

Жорстка монетарна політика стримувала зростання цін у серпні, проте незначне перевищення прогнозу щодо споживчої інфляції було викликане, насамперед, високими темпами зростання цін на продукти харчування. Про це повідомляє прес-служба Нацбанку.

Зокрема, у серпні ціни знизилися на 0,3%, а в річному вимірі споживча інфляція уповільнилася до 8,8%, базова інфляція склала 7,2%.

Зростання цін на непродовольчі товари в серпні сповільнилося до 1,4%. Зокрема, сповільнилося зростання цін на побутову техніку, меблі, товари для відпочинку, фармацевтичні товари, побутову хімію тощо. Ціни на одяг і взуття залишилися на рівні минулого року, а вартість автомобілів та комп'ютерної техніки - знизилася.

Темпи зростання цін на продукти харчування з високим ступенем обробки залишилися незмінними (8,9%). З одного боку, подорожчали молочні і м'ясні продукти. З іншого боку, не так швидко росли ціни на макаронні вироби, каву, оливкове масло, соуси і соки, що частково може бути відображенням курсового ефекту.

Подорожчання послуг прискорилося (до 13,9%) під впливом сталого споживчого попиту і порівняно високих темпів зростання заробітних плат. Зокрема, прискорилося зростання цін на послуги ресторанів і кафе, мобільного зв'язку, закладів культури, амбулаторних послуг.

Зростання цін на сирі продукти харчування також прискорилося (до 10,9%). Зростали ціни на продукцію тваринництва: молоко, яловичину та свинину. Це обумовлено скороченням поголів'я і посиленням зовнішнього попиту. Сповільнилося і здешевлення яєць. Крім того, зростала вартість картоплі через низький врожай. Проте в річному вимірі знизилися ціни на кавуни на тлі гарного врожаю. Завдяки розширенню пропозиції сповільнилося зростання цін на більшість овочів, в тому числі, цибуля, помідори, огірки, кабачки тощо.

Темпи зростання адміністративно регульованих цін знизилися (до 14,8%). Вартість природного газу для населення зменшилася, враховуючи зниження ціни на світових ринках і зміну методології розрахунку тарифів. Темпи зростання цін на тютюнові вироби і алкоголь залишилися на рівні попереднього місяця.

Крім того, ціни на паливо продовжили знижуватися (на 3,2% р / р) з урахуванням здешевлення нафти на світових ринках і сприятливу ситуацію на валютному ринку України.

Читайте також: Річна інфляція прискорилася до 9,6%

Повідомлялося, що зростання споживчих цін в Україні у 2018 році сповільнилося до 9,8% з 13,7% у 2017 році.

Проте раніше в Нацбанку представили прогноз, згідно з яким в 2019 році інфляція скоротиться до 6,3%. Прогноз базової інфляції знижений до 5% в 2019 році з 8,7% у 2018 році, і не більше 4% в 2020-2021 рр.

Детальніше про інфляційні ризики в 2019 році читайте у статті Марії Репко "Сім завдань для НБУ, або Чого чекати в 2019 році від політики у фінансовому секторі" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >