НБУ спростував слова голови ради Нацбанку про міжнародних резервах - Економіка - dt.ua

У Нацбанку назвали неофіційною інформацію щодо зниження міжнародних резервів

4 червня, 2019, 00:40 Роздрукувати

Дані про стан міжнародних резервів, по уточненню НБУ, повинні бути узгоджені з офіційною інформацією, інакше вони вважаються недостовірними.

НБУ пояснив ситуацію з міжнародними резервами © Нацбанк України / Flickr

На сайті Нацбанку України з'явилося спростування інформації, яка була оприлюднена головою ради НБУ Богданом Данилишиним, про зниження міжнародних резервів на 1,7 млрд. дол. США. Нацбанк стверджує, що вона не відповідає дійсності.

"Офіційна інформація з обсягом міжнародних резервів України буде оприлюднена у четвер, 6 червня. Національний банк публікує ці дані не пізніше 7-го дня кожного місяця, наступного за звітним, і уточнює їх не пізніше 21-го дня цього місяця. Інших шляхів офіційного оприлюднення цієї інформації немає.

Дані про стан міжнародних резервів, оприлюднені в будь-яких інших джерелах або озвучені не уповноваженими на це особами, не можна вважати такими, що відповідають дійсності, якщо вони не узгоджуються з офіційною інформацією Національного банку. В даному випадку поширена у ЗМІ інформація про зниження міжнародних резервів на 1,7 млрд. дол. США в травні не узгоджується з офіційними цифрами Національного банку", - йдеться в інформації Нацбанку.

Спростування з'явилося у зв'язку з колонкою Богдана Данилишина у Facebook, де він робить черговий економічний аналіз. З деякими викладками в колонці голови ради і не погодилися в НБУ.

"Зауважимо, що члени Ради Національного банку не мають повноважень для оприлюднення даних про стан міжнародних резервів. Інформація, яка може публікуватися ними, базується на власних розрахунках і не є офіційною.

Рада Національного банку є органом, відповідальним за розробку Основних засад грошово-кредитної політики та здійснення контролю за проведенням грошово-кредитної політики. Також вона здійснює нагляд за системою внутрішнього контролю Національного банку.

Національний банк рекомендує не використовувати для економічного аналізу чи написання новин неофіційні дані про міжнародних резервів, а також інших макроекономічних та фінансових показників, публікація яких є передбаченою законодавством функцією Національного банку", - уточнюється в повідомленні НБУ.

Читайте також: Міжнародні резерви України є критично низькими — експерт

Міжнародні резерви України у квітні 2019 року скоротилися на 0,5% - до $ 20,525 млрд (в еквіваленті). Причина - значний обсяг погашень по державному боргу. Такі попередні дані оприлюднені на сайті Національного банку України (НБУ).

Нагадаємо, що міжнародні резерви країни в березні 2019 року збільшилися на 2,1% - до $ 20,633 млрд (в еквіваленті).

Раніше НБУ підвищив прогноз міжнародних резервів до кінця 2019 року до $ 20,6 млрд з $ 18,6 млрд.

Міжнародні резерви України в минулому році зросли на 10,6% - до $ 20,8 млрд, при цьому досягли п'ятирічного максимуму. Хоча НБУ на початку листопада знизив прогноз міжнародних резервів на кінець 2018 року до $ 19,2 млрд з $ 20,7 млрд, на 2019 рік - до $ 18,6 млрд з $ 18,8 млрд і на 2020 рік – до $ 19,1 млрд з $ 19,7 млрд.

 

За матеріалами: DT.UA / НБУ /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1277, 11 січня-17 січня Архів номерів | Зміст номеру < >