У МВФ розповіли про результати роботи місії Фонду в Києві

Поділитися
У МВФ розповіли про результати роботи місії Фонду в Києві У МВФ вказали на необхідність продовження обговорення умов співпраці з Україною © Колаж ZN.UA
Місія МВФ поїхала з України 19 вересня, не підписавши Меморандум про співпрацю.

У Міжнародному валютному фонді назвали конструктивними консультації з владою України щодо подальшого співробітництва. У той же час, про конкретні результати роботи місії Фонду, яка з 6 по 19 вересня обговорювала українською стороною умови продовження фінансування, у МВФ не повідомили.

"Протягом останніх двох тижнів у місії МВФ були конструктивні дискусії з владою України щодо політики і реформ, спрямованих на забезпечення макроекономічної стабільності та зростання, а також щодо можливої фінансової допомоги від Фонду на підтримку таких заходів. Відповідні обговорення тривають", - заявив постійний представник МВФ в Києві Йоста Люнгман у четвер, 20 вересня.

У свою чергу, в центральному офісі МВФ запевнили, що ще не мають інформації про результати переговорів у Києві.

"Місія МВФ відвідала Київ і обговорила з владою України подальшу нашу підтримку макроекономічної стабільності, реформ, економічного зростання та можливу фінансову допомогу з боку Фонду. У мене відсутня інформація про переговори, які все ще тривають" , - сказав офіційний представник Фонду Джеррі Райс на брифінгу у Вашингтоні.

Раніше ЗМІ повідомили, що переговори місії МВФ з українською владою фактично провалилися, і представники Фонду залишили Київ, пообіцявши повернутися до питання про надання чергового траншу Україні після прийняття держбюджету на 2019 рік.

Це умова була висунута безпосередньо в ході переговорів, хоча очікувалося, що меморандум про співробітництво МВФ і України буде підписано за підсумками візиту місії до Києва.

Програма EFF працює в Україні з 2015 року і передбачає фінансову допомогу Україні протягом чотирьох років у розмірі 17,5 млрд доларів. Країна, в свою чергу, повинна провести ряд серйозних реформ, зокрема, створити Антикорупційний суд.

На думку автора DT.UA, відсутність фінансової підтримки МВФ ускладнить рефінансування понад $ 20 млрд суверенного і гарантованого державою боргу з термінами погашення у 2018-2020 роках. А виліт з програми Фонду закриє доступ України на зовнішні ринки запозичень, не дозволивши знайти там відсутні кошти.

Детальніше про взаємодію України з МВФ читайте у матеріалі Юлії Самаєвої "Пастка для переможця" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі