У МВФ підкреслюють необхідність зробити дієвими наглядові ради українських держбанків

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
У МВФ підкреслюють необхідність зробити дієвими наглядові ради українських держбанків Експерти МВФ вважають нинішні наглядові ради українських держбанків недостатньо ефективними © Rzeczpospolita
Наглядові ради окремих держбанків не проводили засідань протягом двох років.

Представники МВФ та міжнародні експерти підкреслюють необхідність зробити наглядові ради державних банків більш дієвими, пише в своїй статті для DT.UA Олександр Петрик.

Автор звертає увагу на невирішені проблеми державних банків (зокрема – націоналізованого Приватбанку), а також на важливість реформи фінансового сектора і подальшого удосконалення монетарної політики.

"Що стосується державних банків, то тут представники Фонду та міжнародні експерти наголошують на необхідності зробити дієвими наглядові ради державних банків, які формально хоча й існують, але ефективність їхньої роботи, м'яко кажучи, незадовільна. Зокрема, наглядові ради окремих держбанків не проводили засідань і не приймали ніяких рішень протягом двох років", – йдеться в статті.

Петрик вказує, що оновлені ради повинні розробляти стратегію держбанків, здійснювати моніторинг їх діяльності та мати право звільняти і призначати на посаду вищий менеджмент банків.

До складу таких рад, за його словами. повинні залучатися найкращі іноземні та українські фахівці банківської справи, а не представники політичних партій і блоків "за квотним принципом".

Раніше повідомлялося, що міністерство фінансів виступило з пропозицією змінити систему обрання наглядових рад державних банків, а також наділити ради функціями незалежності від впливу основного акціонера.

Детальніше про реформи в Україні та подальші перспективи співпраці Києва з МВФ читайте у статті Олександра Петрика "Місія поїхала - проблеми залишилися" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі