У МВФ назвали визначення статусу боргу України перед Росією "питанням майбутнього"

Поділитися
У МВФ назвали визначення статусу боргу України перед Росією "питанням майбутнього" МВФ не поспішає визначати статус боргу України перед РФ © Фото ZN.UA
МВФ не поспішає з визначенням статусу українського боргу перед РФ.

Міжнародний валютний фонд спостерігає за реструктуризацією єврооблігацій України, а визначення статусу боргу країни перед Росією в 3 млрд доларів - це питання майбутнього, повідомив глава європейського департаменту Фонду Пол Томсен.

"Це питання майбутнього. В даний час між Україною і РФ тривають переговори (про реструктуризацію єврооблігацій - ред.), і я хотів би, щоб вони йшли своєю чергою. Тому я б не хотів коментувати це", - заявив він під час Щорічних зборів МВФ і Світового банку в Лімі.

Визначення МВФ статусу боргу України перед Росією в $ 3 млрд, - чи є комерційний або суверенний, - може вплинути на майбутні виплати за програмою фінансування України з боку МВФ, тому що політика МВФ виключає можливість надавати фінансування країні-члену Фонду, яка має заборгованість перед офіційними кредитором (іншою країною). З іншого боку, у МВФ вже заявляли, що продовжать підтримувати Україну навіть у разі застосування мораторій на виплати зовнішнього боргу.

Як відомо, уряд РФ відмовляється йти на умови України в питаннях реструктуризації українського боргу. В той час, як більшість кредиторів погодилися з частковим списанням боргів України та відстроченням виплат, Росія вимагає виплат боргу точно в строк.

Більш того, борг за так званим кредитом "Путіна-Януковича" в 3 мільярди доларів поки залишається з неясним статусом: Росія називає цей борг державним, у той час як Україна - приватним.

Як підкреслювала глава Мінфіну Наталія Яресько, Київ розглядає "російські" єврооблігації як приватний борг (при їх випуску в 2013 році ці папери міг би купити будь-який кредитор). Москва ж наполягає на суверенному статусі облігацій (як боргу однієї країни перед іншою), відмовляючись від списання його частини і вимагаючи повернення повного обсягу позикових коштів.

При цьому, основний кредитор України, МВФ, не дає чітко зрозуміти, як він офіційно визначає борг Києва перед Москвою.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі